خطاهای لباسشویی سامسونگsumsong

ارور ها و خطاهای لبابسشویی سامسونگ


کدهای خطا نقش حیاتی در اطمینان از سالم ماندن ماشین لباسشویی شما دارند و در صورت بروز هر گونه مشکل، نقطه شروعی را به شما می دهند. معمولاً می توانید کدهای خطا (همچنین به صورت چراغ های چشمک زن نمایش داده می شوند) را با چند مرحله ساده حل کنید. در اینجا لیستی از رایج ترین کدهای خطا و گام های بعدی برای برداشتن آمده است.​​​​​​​


چه چیزی روی ماشین لباسشویی شما نمایش داده می شود؟
 1. ماشین لباسشویی کد خطا را نمایش می دهد​​​​​​​​​​​​​​


خطاهایی که دارای راه حل های عیب یابی احتمالی هستند ابتدا فهرست شده اند. برای خطاهایی که عیب‌یابی خاصی برای انجام ندارند، یا برای هر خطای دیگری که در اینجا فهرست نشده است، به بخش همه خطاهای دیگر در انتهای لیست مراجعه کنید.​​​​​​​


سطح آب یا خطای نشتی
رطوبت در جایی تشخیص داده می شود که به آن تعلق ندارد، یا مشکلی در خود سنسور وجود دارد.

 • ابتدا به دنبال شواهدی مبنی بر نشتی باشید. گاهی اوقات نشتی ها آنقدر کوچک هستند که مورد توجه قرار نمی گیرند. اگر نشتی پیدا کردید، رفع نشتیخطا را برطرف خواهد کرد.
 • بررسی کنید که شیلنگ های پشت واشر (شلنگ های تغذیه و شلنگ تخلیه) پیچ خورده نباشند.

 • توجه: پیچ پشت واشر را که شیلنگ تخلیه را روی واشر نگه می دارد، جدا نکنید. اگر پیچ برداشته شده است، آن را بپیچید و نگهدارنده را با هر پیچی که مناسب است، دوباره بپیچانید. در صورت مفقود شدن دارنده، سرویس مورد نیاز است.
 • یک چرخه خالی بدون مواد افزودنی (شوینده، نرم کننده پارچه، و غیره) اجرا کنید و ببینید آیا کف در طول چرخه ظاهر می شود یا خیر. اگر این کار را انجام دهند، به این معنی است که مواد شوینده بیش از حد یا مواد شوینده غیر HE استفاده شده است. به اجرای چرخه های خالی ادامه دهید تا زمانی که دیگر کفی وجود نداشته باشد، و سپس ببینید آیا کد دوباره ظاهر می شود یا خیر.​​​​​​​

سطح آب یا خطای نشتی

nF، 4C، 4E، 1 4C

خطای پر نکردن
آب به درستی وارد ماشین لباسشویی نمی شود.

 • اطمینان حاصل کنید که شیلنگ های تامین آب سرد و گرم به ورودی های صحیح (گرم به گرم و سرد به سرد) واشر متصل شده اند، شیلنگ ها خمیده یا خمیده نیستند و دریچه های تامین آب کاملا باز هستند.
 • توجه: از شیلنگ های Flood Safe استفاده نکنید.
 • مطمئن شوید که شلنگ تخلیه به درستی وارد شده است و خمیده نیست. نباید بیش از 6 اینچ در لوله تخلیه وارد شود.

 • توجه: پیچ پشت واشر را که شیلنگ تخلیه را روی واشر نگه می دارد، جدا نکنید. اگر پیچ برداشته شده است، آن را بپیچید و نگهدارنده را با هر پیچی که مناسب است، دوباره بپیچانید. در صورت مفقود شدن دارنده، سرویس مورد نیاز است.
 • واشر را از برق بکشید یا کلید مدار واشر را به مدت 1 دقیقه بچرخانید. سپس، برق را بازیابی کنید و سعی کنید یک چرخه را اجرا کنید.
 • اگر کد ادامه دارد، به ما مراجعه کنید مرکز پشتیبانی برای درخواست خدمات​​​​​​​

خطای پر نکردن

خطای گرم/سرد

nF1، 4C2، 4E2، CE، 14C2


 1. آب منبع آب سرد بسیار گرم است.
 2. این زمانی اتفاق می‌افتد که شیلنگ‌های تغذیه تعویض می‌شوند و سرد به گرم وصل می‌شود در حالی که گرم به سرد وصل می‌شود.
 3. برای رفع این مشکل، منبع سرما را به ورودی سرد و منبع گرم را به ورودی گرم وصل کنید. به طور معمول، این نیاز به تطبیق آبی به آبی و قرمز به قرمز دارد.
 4. این کد نشان نمی دهد که سرویس مورد نیاز است.

بدون خطای تخلیه

nd، 5E، SE، 5C، SC، 1 5C

آب از ماشین لباسشویی تخلیه نمی شودبا سرعت صحیح (یا اصلا). برای اطلاعات بیشتر به راهنمای ما مراجعه کنید.​​​​​​​

خطای سرریز

OE، 0E، OC، 0C، 1 OC، 1 0C


آب بیش از حد در ماشین لباسشویی وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر به راهنمای ما مراجعه کنید.​​​​​​​

خطای دکمه گیر کرده

E2، bE2، 6E2، BE2*، 8E2*

یک دکمه روی پانل به عنوان گیر کرده یا به طور مداوم فشار داده می شود.
برای رفع این مشکل، واشر را خاموش کنید و سپس هر دکمه را به صورت جداگانه لمس کنید. در حالی که هر دکمه را لمس می کنید، قبل از رها کردن، آن را به جلو و عقب حرکت دهید تا به تمام لبه ها برسد.
اگر هر یک از دکمه ها آسیب دیده است، یا کد پس از روشن کردن ماشین لباسشویی باز می گردد، به ما مراجعه کنیدمرکز پشتیبانیبرای درخواست خدمات
* در برخی از مدل ها، BE2 (8E2) یک خطای دکمه گیر است. در برخی از مدل‌ها خطای حسگر Mems (که در بخش همه خطاهای دیگر قرار دارد) است. خودت را ببینراهنمای کاربریبرای تعیین اینکه کدام مدل برای شما مناسب است.​​​​​​​

خطای ولتاژ

در جریان الکتریکی وارد شده به واشر بی نظمی وجود دارد. اگر برق قبل از خاموش شدن ماشین لباسشویی قطع شود، خطای PF (قطع برق) نیز رخ می دهد، مانند قطعی برق، قطع شدن برق ماشین لباسشویی، یا قطع کننده مدار. مدل‌هایی که در کشور مبدأ خود نیستند ممکن است این کد خطا را بدهند زیرا شبکه‌های برق و مقررات آنها بین کشورها متفاوت است.
برای رفع این مشکل، اطمینان حاصل کنید که واشر روی مدار خودش است و از سیم کشش استفاده نمی کند.
اگر کد ادامه دارد، به ما مراجعه کنیدمرکز پشتیبانیبرای درخواست خدمات
* در برخی از مدل ها، 3E یک خطای ولتاژ است. در مدل‌های دیگر، خطای موتور (که در بخش همه خطاهای دیگر قرار دارد) است. خودت را ببینراهنمای کاربریبرای تعیین اینکه کدام مدل برای شما مناسب است.​​​​​​​

9C1، 9C2، PF، 3E*، 2E، 9E1، 9E2، UC، 19C1، 19C2

خطای درب

dS، d5، FL، LO، L0، dE، dE1، dE2، dC*، dC1، dL، 1 dC، 1dC4، 1dC1

درب بسته و قفل تشخیص داده نمی شود.
بررسی کنید که قفل به طور ایمن ثابت شده باشد، لباس های شسته شده یا سایر موارد در در گیر نکرده باشند و درب به درستی بسته و محکم شده باشد.
اگر کد را نمی توان تصحیح کرد یا اگر آسیبی به در یا قفل وارد شده است، به ما مراجعه کنیدمرکز پشتیبانیبرای درخواست خدمات
توجه داشته باشید:
این کد ممکن است ظاهر شود حتی اگر چرخه ای را اجرا نمی کنید، اگر قفل کودک فعال باشد و آب در وان باشد. اگر درب بسته نشود یا قفل کودک ظرف 30 ثانیه خاموش شود، ماشین لباسشویی آب وان را تخلیه می کند.
واشرهای FlexWash در صورتی که دکمه لاستیکی کنار قفل واشر بالایی وجود نداشته باشد، خطای 1dC4 را نشان خواهند داد. در این صورت نیازی به سرویس نیست و با تعویض دکمه خطا رفع می شود.
* در برخی از مدل ها، dC یک خطای درب است. در برخی از مدل ها خطای بار نامتعادل است. خودت را ببینراهنمای کاربریبرای تعیین اینکه کدام مدل برای شما مناسب است.​​​​​​​

خطای کشوی مواد شوینده

SDC، 5DC

کشوی مواد شوینده کاملا بسته نشده است. کشوی مواد شوینده وقتی کاملا بسته شود کلیک می کند.​​​​​​​

SUd، 5UD، Sd، 5d، SUdS، 5Ud5

خطای کف بیش از حد

عنوان با فونت وزیر

واشر یک وضعیت ریزش بیش از حد را تشخیص داده است و برای مدت کوتاهی متوقف می شود تا کف ها از بین بروند. چرخه به طور خودکار پس از آن ادامه می یابد، اگرچه ممکن است کد در پایان چرخه به عنوان یادآوری دوباره چشمک بزند.
این کد نشان نمی دهد که سرویس مورد نیاز است. علت آن استفاده نادرست از مواد شوینده است.راهنمای ما در مورد استفاده از مواد شوینده را ببینید.​​​​​​​

ddC، dC3

خطای Door یا خطای بسته نشدن درب

Add Door به عنوان بسته و قفل تشخیص داده نمی شود.
بررسی کنید که قفل به طور ایمن ثابت شده باشد، لباس های شسته شده یا سایر موارد در درب افزودنی گیر نکرده باشند و درب افزودن به درستی بسته و محکم شده باشد.
اگر کد قابل اصلاح نیست یا آسیبی به درب یا قفل افزوده شده است، به ما مراجعه کنیدمرکز پشتیبانی برای درخواست خدمات

خطای بار نامتعادل

dc*، Ub، U6، Ur، UE، 1 Ub، 1U6


بار جاری در واشر در داخل وان نامتعادل است. کد Ur ( تلاش مجدد بار نامتعادل) به این معنی است که ماشین لباسشویی سعی می کند آب بیشتری اضافه کند، سعی کند بار را متعادل کند و سپس چرخه چرخش را دوباره امتحان کند. این باعث افزایش طول چرخه می شود. همه کدهای دیگر در این بخش به این معنی است که واشر متوقف می شود و نمی تواند چرخه را کامل کند.
اگر این خطا را دریافت کردید، به راهنمای ما مراجعه کنیدواشر نمی چرخد.
* در برخی از مدل ها، dc یک خطای بار نامتعادل است. در مدل های دیگر خطای درب است. خودتان را ببینید راهنمای کاربری برای تعیین اینکه کدام مدل برای شما مناسب است.​​​​​​​

حالت کالیبراسیون

Cb، C6


حالت کالیبراسیون برای کالیبراسیون مجدد تشخیص وزن واشر استفاده می شود. تشخیص وزن برای تنظیم مقدار آب مصرفی در هر چرخه استفاده می شود. این مرحله ای است که معمولاً در انتهای نصب انجام می شود.
حالت کالیبراسیون وان یا درام را به مدت 1-3 دقیقه به جلو و عقب می چرخاند و سپس به خودی خود پایان می یابد. با این حال، حالت کالیبراسیون به درستی کالیبره نمی شود مگر اینکه ماشین لباسشویی خالی باشد. اگر چیزی در ماشین لباسشویی وجود دارد، آن را بردارید و سپس حالت کالیبراسیون را دوباره با ماشین لباسشویی خالی اجرا کنید تا ماشین لباسشویی شما به درستی کالیبره شود. مقاله ما در مورد واشر را ببینیدنصب و راه اندازی یا شما راهنمای کاربری برای دستورالعمل های حالت کالیبراسیون​​​​​​​

قفل کودک

CL​​​​​​​

در مدل‌های جدیدتر واشر، این کد زمانی نمایش داده می‌شود که حالت قفل کودک آب وان را تخلیه کند. این کار را هر زمان که حالت قفل کودک روشن باشد، سطح آب داخل وان ناامن باشد و در باز باشد، انجام می دهد. برای پاک کردن کد، واشر را خاموش و دوباره روشن کنید یا قفل کودک را خاموش کنید.​​​​​​​

تمام خطاهای دیگر

این خطاها معمولاً مربوط به حسگرها یا قطعات الکترونیکی موجود در ماشین لباسشویی است که به درستی کار نمی کنند.
سامسونگ مدل ها و مدل های مختلف واشر زیادی دارد. اگر خطایی را که دریافت کرده اید نمی بینید یا هر یک از خطاهای زیر رخ می دهد:
ماشین لباسشویی را به مدت 2-3 دقیقه خاموش کنید.
دوباره روشنش کن
چرخه را دوباره شروع کنید.
اگر خطا ادامه داشت، به ما مراجعه کنیدمرکز پشتیبانیبرای درخواست خدمات
9C6  - خطای مدار دمای بالا
9C7 - خطای اضافه جریان سخت افزاری
9C8 - خطای جریان بیش از حد نرم افزار
18:8J - خطای گزینه مدل
3E، 3C، E3، 1 3C - خطای موتور
(برای تعیین اینکه آیا خطای 3E یک خطای موتور است یا یک خطای ولتاژ، به دفترچه راهنمای کاربر مدل خود مراجعه کنید.)
AE، AE6، AEb، AC6، ACb، AC، AC4، AC3، AC5، AE8، AEB، AE4، AE3، AE5، 1AC6، 1 AC، AC7 - خطای ارتباط
AE3  - خطای مودم آماده DR
8E، 8E1، 8E2، BE، BE1، BE2، 8C، BC، 8C1، 8C2، BC1، BC2، 1 8C، 1 قبل از میلاد، 18C1، 1BC1، 18C2، 1BC2  - خطای سنسور Mems
8E، BE  - سنسور لرزش (Error Sensor) مدل ها)

(برای تعیین اینکه آیا خطای BE2 ( 8E2 ) یک خطای سنسور Mems یا یک خطای دکمه گیر است، به دفترچه راهنمای کاربر مدل خود مراجعه کنید.)
tE, tE1, tC  - خطای سنسور دما
HC، HE، HE1، Hr، 1 HC - خطای بخاری
PC، PE  - خطای موقعیت کلاچ
PC1، PE1  - خطای سیگنال هال کلاچ
IE، SF، 5F، SF1، SF2، SF3، 5F1، 5F2، 5F3، 1 SF  - خطای سیستم
Sr، 5r  - خطای رله سیستم
bE, 6E  - خطای سنسور سرعت موتور
7E  - خطای SilverCare​​​​​​​

1E، LE، 1C، LC، LC1، 1 1C، 1 LC​​​​​​​​​​​​​​

از طریق چت آنلاین با ما تماس بگیرید و از یک متخصص در رایانه، دستگاه تلفن همراه یا رایانه لوحی(تبلت) خود پشتیبانی دریافت کنید. پشتیبانی همچنین از طریق برنامه اعضای ایمن سرویس در دستگاه تلفن همراه شما در دسترس است.​​​​​​​

ما برای شما اینجا هستیم

با پشتیبانی ایمن سرویس تماس بگیرید

درخواست پشتیبانی

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش