ارور ماشین لباسشویی ابسال ،خطاها و مشکلات لباسشویی های دیجیتال ابسال

ارور ماشین لباسشویی ابسال ،خطاها و مشکلات لباسشویی های دیجیتال ابسال

معمولا پس از اتمام تولید دستگاههای لباسشویی که مجهز به تایمر های میکانیکی بودند نسل جدیدی از لباسشویی ها به بازار امد که قابلیت های فراوانی در انها توسط طراحان گنجانده  شد و از برنامه هایی با زمانهای مناسب و غالبا کم به تغییر دور خشک کن این دستگاهها میتوان اشاره نمود .در کنار این قابلیت های بسیار مفید این دستگاهها اغلب دارای سیستم عیب یاب خودکار بوده که در صورت خرابی و یا عدم یک عملکرد دستگاه با نشان دادن علائم و خطاها و ارورها تکنسین ها و یا مصرف کنند ها را با بروز خطا اشنا میسازند .شرکت صنعتی ابسال هم از این قاعده جدا نبوده و امروزه با تولید ماشین لباسشویی های هوشمند قدم بزرگی در رشد  توسغه صنعت دیجیتال در محصولات خود برداشته است  


اینجا ما با پاره ای ارورها و خطاهای دستگاه لباسشویی ابسال اشنا خواهیم شد 


 

ارور لباسشویی ابسال

معنی ارور F01 در لباسشویی آبسال

این ارور لباسشویی آبسال، به عدم آبگیری یا نبود آب کافی در دستگاه اشاره دارد. دلایل بروز این ارور می‌تواند موارد زیر باشد:

 • شیر برقی خراب شده است.
 • سنسور سطح آب دچار مشکل شده یا از کار افتاده است.
 • برد الکترونیکی ایراد دارد.
 • وجود اتصالی در سیم کشی‌های مربوطه.
 • بسته بودن شیر ورودی آب.

برای رفع این ارور ابتدا از باز بودن شیر ورودی آب مطمئن شوید. همچنین بررسی کنید که شیلنگ ماشین لباسشویی دچار خمیدگی نشده باشد. اگر شیربرقی یا سنسور سطح آب خراب شده باشد، باید آنها را تعمیر یا تعویض کنید

  
 
F02 معیوب شدن هیدروستات

این خطا مربوط به خرابی هیدروستات لباسشویی بوده که می تواند ناشی از وجود عیبی در خود هیدروستات باشد یا ایرادی در اتصالات و سوکت‌های هیدروستات به وجود آمده باشد.

برای رفع ارور ماشین لباسشویی آبسال :

 • باید ابتدا هیدروستات و اتصالات مربوط به آن بررسی و در صورت وجود ایراد در هر یک از آنها، قطعه یا المان مورد نظر تعویض شود.
 • همچنین ممکن است خطا از جانب فرمان برد لباسشویی باشد که در صورت خرابی باید تعمیر شود.

 

 
F04خراب شدن میکروسوئیچ درب

معنی ارور F04 لباسشویی آبسال

خطای مورد نظر به معیوب بودن میکروسوئیچ درب اشاره دارد. در بعضی موارد نیز ایراد از برد الکترونیکی لباسشویی و ارتباط آن با میکروسوئیچ است.

 • باید میکروسوئیچ قفل درب بررسی و در صورت خرابی تعویض شود.
 • اگر برد الکترونیکی دچار خرابی شده یا مشکل به اتصالات میان برد و میکروسوئیچ مربوط است، تکنسین بنابر شرایط می‌تواند با تعمیر یا تعویض قطعات آن را برطرف کند.
 

 

 

 

F06ایراد در المنت حرارتی ماشین لباسشویی

 

معنی کد خطا یا ارور F06 لباسشویی آبسال

در صورت وجود مشکل در المنت حرارتی ماشین لباسشویی این ارور رخ می‌دهد. در برخی موارد نیز ایراد از برد الکترونیکی لباسشویی و ارتباط آن با المنت حرارتی است. المنت حرارتی و اتصالات آن باید مورد بررسی قرار بگیرد.

 
F07وجود مشکل در سیستم آبرسانی و عدم تخلیه آب

خطای F07 مربوط به عدم تخلیه است. این مشکل ممکن است به دلایل زیر رخ بدهد:

 • خرابی پمپ تخلیه
 • معیوب بودن شیر برقی
 • مسدود بودن لوله تخلیه
 • ایراد در برد الکترونیکی دستگاه و عدم ارسال فرمان‌های لازم

جهت رفع ارور لباسشویی آبسال، باید مواردی از جمله پمپ تخلیه، شیر برقی و برد الکترونیکی به دقت بررسی شود. همچنین بررسی کنید لوله تخلیه و شیلنگ لباسشویی دچار گرفتگی نشده باشد. با تمیز کردن منظم فیلتر و پمپ تخلیه می‌توانید تا حدودی مانع بروز این کدخطا شوید.

 

 

 
 
F08 معیوب شدن موتور لباسشویی

 

اگر موتور ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد، این ارور نمایش داده می‌شود. دلایل بروز خطای F08 عبارت‌اند از:

 • ایراد در عملکرد موتور
 • سوختگی موتور یا قفل شدن آن
 • خرابی رله
 • وجود اتصال کوتاه و وجود ایراد در برد الکترونیکی

جهت رفع ارور مشاهده شده روی صفحه نمایش، تخصص تکنسین فنی لازم است. موتور لباسشویی و برد الکترونیکی باید بررسی و در صورت خراب شدن تعمیر یا تعویض شود.

 
F09   ایراد در برد الکترونیکی

در صورت مشاهده ارور F09 لباسشویی، وجود ایراد در برد الکترونیکی مورد توجه است. جهت رفع این ارور لباسشویی آبسال می‌بایست اتصالات از جمله سوکت‌ها، به درستی تست و بررسی شوند. همچنین باید برد الکترونیکی توسط تکنسین چک شود.

 

 
 C03عدم تعادل بار

این این ارور لباسشویی آبسال به عدم بالانس بودن و توازن صحیح دستگاه اشاره دارد. از جمله موارد مسبب بروز خطای c3 می‌توان به در هم گره خوردگی لباس‌ها و جمع شدن آنها در یک سمت درام اشاره کرد.

جهت رفع ارور می‌توان دستگاه را متوقف و لباس‌های درون درام را مجددا توزیع کرد. همچنین از تراز بودن پایه‌های ماشین لباسشویی مطمئن شوید.

 

 

 
  
  

 

برای اشنایی با خطاها و ارور های برندهای دیگر این نوشته را لمس نمایید 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش