توقف ماشین لباسشویی در حین کار و بررسی علت های کار نکردن دستگاه و ایست ماشین لباسشویی .دستگاه روشن است ولی کار نمیکند .لباسشویی در حین کار متوقف شده ولی روشن است

اگر با توقف ماشین لباسشویی در حین کار مواجه شدید، نگران نشوید. توقف ماشین لباسشویی شما می‌تواند علل مختلفی داشته باشد که در ادامه به تمامی آن‌ها و روش‌ها و راههای برطرف کردن این علل اشاره خواهیم کرد.

توقف ماشین لباسشویی
کی از مشکلاتی که ممکن است حین استفاده از ماشین لباسشویی با آن مواجه شده باشید، توقف ماشین لباسشویی در حین کارو عمل شستشو  است. درصورتی‌که پس از توقف، کدهایی با ترکیب عدد و حروف لاتین روی صفحه‌نمایش دیده شد از طریق راهنما می‌توانید این کدها را شناسایی و در پی رفع آن‌ کدها باشید.  اما درصورتی‌که ماشین بدون نمایش  کدی و به‌یک‌باره متوقف‌شده است مطالعه ادامه این مقاله و مطلب می‌تواند به شما برای رفع این مشکل کمک زیادی کند.
اولین اقدام پس از توقف ماشین لباسشویی در حین کار شستشو
درصورتی‌که برای اتصال سیم ماشین لباسشویی خود از تبدیل ۳ به ۲ و یا محافظ الکتریکی استفاده کرده‌اید، بهتر است پیش از خواندن مقاله حتماً محافظ و تبدیل را چک کرده و از سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید. گاهی اوقات نامرغوب بودن تبدیل و یا حتی محافظ میتواند منجر به کارنکردن دستگاه شما شود .
توقف ماشین لباسشویی در حین کار با توجه به آنکه ماشین پس از توقف، خاموش یا روشن بماند در دو حالت دسته‌بندی می‌شود که در ادامه به بررسی هر دو حالت خواهیم پرداخت.
توقف ماشین لباسشویی در حین کار و خاموش شدن آن
تصور کنید که ماشین لباسشویی شما حین شستشو به ناگهان متوقف و خاموش می‌شود، این توقف می‌تواند به دلیل مشکل در بخش الکتریکی و یا مکانیکی باشد. سه عامل اصلی که باعث بوجود آمدن این مشکل خواهند شدبه ترتیب این ها میتواند باشد
1. خراب شدن خازن پارازیت گیر
خازن پارازیت گیر وسیله‌ای برای کنترل حجم بار الکتریکی ورودی به دستگاه است که معمولاً در انتهای دوشاخه لباسشویی نصب می‌شود. این خازن وسیله‌ای مانند فیوز در جعبه‌تقسیم است که در صورت وجود مشکل در بار ورودی می‌سوزد تا بدین‌وسیله جریان برق را قطع کند تا دستگاه دچار آسیب نگردد. هرگونه مشکل در این بخش می‌تواند مانع روشن شدن دستگاه شود و در صورت وجود ایراد در این بخش می‌بایست خازن را تعویض کرد، زیرا امکان تعمیر این قطعه وجود ندارد.
2. خرابی ناگهانی دو شاخه برق
اتصالات موجود در دوشاخه برق ماشین لباسشویی به دلیل بار زیاد جریان الکتریکی موجود در آن به‌مرورزمان ذوب می‌شوند و همین موضوع باعث قطع جریان و خاموش شدن دستگاه خواهد شد.
3. خرابی تایمر و برد الکترونیکی
همانند سایر وسایل الکتریکی، ماشین‌های لباسشویی نیز از گذشته تاکنون و با پیشرفت تکنولوژی تغییرات زیادی داشته‌اند. در مدل‌های پیشرفته امروزی برد الکتریکی یا صفحه‌نمایش لمسی وظیفه تنظیم دستگاه و ارسال فرمان برای شروع کار را بر عهده دارند که در گذشته این وظیفه بر عهده تایمرها بوده است. هرگونه نوسان برق و یا خرابی قطعه‌هایی نظیر شیر برقی و المنت می‌تواند موجب آسیب به این بخش شده و دستگاه را خاموش نماید. تعویض این بخش نیاز به یک متخصص حرفه‌ای داشته و شما به‌تنهایی نمی‌توانید این مشکل را شناسایی و رفع کنید.توقف ماشین لباسشویی در حین کار و روشن ماندن آن
درصورتی‌که ماشین لباسشویی شما حین انجام کار به ناگهان متوقف‌شده ولی برعکس حالت بالا خاموش نشده و روشن است، این مشکل به علل مختلفی می‌تواند روی دهد که در ادامه هرکدام شرح داده‌شده‌اند.
1. مشکل در میکروسوئیچ درب
احتمالاً تابه‌حال برایتان پیش‌آمده که به علت درست بسته نشدن درب ماشین لباسشویی، پس از زدن دکمه شروع هیچ اتفاقی نیفتد. این مسئله می‌تواند به دلیل درست بسته نشدن درب و یا حتی مشکل در میکرو سوئیچ دستگاه باشد. قطعه‌ای برای جلوگیری از چرخش دیگ ماشین به دلیل باز بودن درب آن است که در صورت خراب شدن می‌تواند موجب توقف ناگهانی شستشو حین کار شود.
2. خرابی زبانه و موتور قفل درب ماشین لباسشویی
در ماشین‌های لباسشویی، فرآیند کار به‌گونه‌ ایست که دستگاه در صورتی که اطمینان حاصل کند درب بسته است، شروع به چرخش خواهد کرد.
همانند حالت بالا یکی از علل عدم شروع به کار ماشین لباسشویی، مشکل در زبانه و قفل درب آن است که به دستگاه اطلاع می‌دهد که درب بسته نیست و از شروع به کار آن جلوگیری می‌کند. خیلی از اوقات پیش می‌آید که به‌دلیل استفاده مکرر و یا گذر زمان این قفل دچار آسیب و ساییدگی شده و به یک‌باره و حین شستشو موجب توقف لباسشویی خواهد شد.
3. مشکل در تایمر
همان‌طور که در بالا گفته شد، تایمر درواقع همان برد در دستگاه‌های پیشرفته امروزی است که وظیفه ترتیب کارها و دستور دهی به دستگاه را بر عهده دارد. معمولاً در مدل‌های قدیمی ۲ دلیل اصلی یعنی مشکل در توپی تایمر و مشکل در چرخ‌دنده‌های تایمر می‌تواند باعث توقف دستگاه شود. برای عیب‌یابی این بخش می‌بایست حتماً از یک متخصص کمک بگیرید.
4 . مشکل در شیر ورودی آب یا شیر برق
یکی از علل توقف ماشین لباسشویی در حین کار، اختلال در شیر آب است. شیر ورودی آب ماشین‌های لباسشویی وظیفه ورود آب به دیگ ماشین جهت شسته لباس‌ها را بر عهده دارد.  اگر در طی خیس شدن لباس‌ها، آب کافی به دیگ وارد نشود، ماشین تا زمان ورود آب به دیگ در حالت توقف و انتظار باقی می‌ماند و همین عامل موجب توقف کار ماشین خواهد شد.
5. مشکل در برد کنترل و برد فرمان
یکی دیگر از علل توقف ناگهانی دستگاه حین کار، وجود مشکل در برد کنترل آن است که البته معمولاً این مسئله به‌ندرت پیش می‌آید ولی میتوان ان را یکی از علل متوقف شدن دستگاه معرفی کرد.
در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی و یا ارسال سریع متخصصین به منزل برای محصولات  شما می‌توانید با ایمن سرویس تماس بگیرید.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش