هیتر گلخانه ای (مشاوره و راهنمای خرید)

هیتر گلخانه ای انرژی (مشاوره و راهنمای خرید)


هیتر گلخانه ای چیست؟​​​​​​​


هیتر گلخانه ای ،بخاری است که برای ایجاد گرما در مکان هایی مثل گلخانه، مرغداری، سالن های تولید و پرورش قارچ و… استفاده میشود. به همین دلیل هیتر گلخانه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
اجزای اصلی تشکیل دهنده یک بخاری گلخانه ای شامل مشعل، دیگ، پاس های سه عددی، لوله های رابط پاس ها، خروجی هوای گرم، فن مکنده، تابلو برق، سوپاپ اطمینان بخاری و اگزوز میشود.
هیتر های گلخانه ای از طریق یک مشعل روشن میشوند. در واقع شعله های مشعل بر روی کوره شروع به تولید گرما میکنند و پس از وارد شدن حرارت به پاس سوم گاز های منوکسید و دی کربن از طریق اگزوز به خارج از محیط گلخانه فرستاده میشوند. و در آخر محیطی سالم و تمیز را برای گیاهان موجود در گلخانه فراهم میکنند.
اندازه گلخانه شما نقش مهمی در تنظیم دمای محیط دارد زیرا هر چقدر که گلخانه شما بزرگ تر باشد گرم نگه داشتن محیط کار دشوار تری خواهد بود. قبل از استفاده از بخاری گلخانه ای حتما از این امر اطمینان حاصل فرمایید که محیط به طور کامل عایق بندی شده است تا گرمای ایجاد شده توسط هیتر های گلخانه ای از بین نرود.​​​​​​​
​​​​​​​برای مشاوره خرید مناسب میتوانید با تکنسین های ما تماس بگیرید


بهترین هیتر گلخانه ای​​​​​​​ کدام است؟


بهترین نوع بخاری گلخانه ای از گیاهان در برابر سرما محافظت می کند، از نظر انرژی به صرفه است و قدرت کافی برای گرم کردن همه محیط گلخانه را دارد. علاوه بر این، ضد آب بودن، مقرون به صرفه بودن و ماندگاری طولانی مدت از دیگر عوامل مهم است. بدون شک اولین مسئله در خرید بهترین هیتر برای گلخانه راندمان یا بازدهی آن هیتر می باشد. راندمان یک هیتر به مقدار گرمای تولید شده در برابر انرژی مصرف شده توسط هیتر گفته می شود.
اگر قصد دارید تا بهترین هیتر گلخانه ای را برای گلخانه خود بخرید، باید به جنس بدنه کوره نیز توجه داشته باشید. جنس کوره به طور مستقیم در عمر مفید بخاری گلخانه ای دخالت دارد،  ممکن است شما یک هیتر ارزان قیمت بخرید که از آلیاژ های بی کیفیت یا نازک ساخته شده باشد و به زودی شاهد سوراخ شدن هیتر خود خواهید شد. چنین هیتر هایی بسیار خطرناک هستند و امکان آتش سوزی در گلخانه را به دنبال خواهند داشت.
جنس هیتر های خوب و با دوام از استیل نسوز می باشد به دلیل اینکه استیل می تواند دمای بالای 800 درجه را نیز تحمل کند. این فلزات توانایی مقابله با اکسید شدن و پوسیدگی را نیز دارا می باشند. مشعل دستگاهی است که توسط آن سوخت به گرما تبدیل می شود و در اکثر لوازم خانگی مانند بخاری، آبگرمکن ، سماور و … نیز وجود دارد. برای خرید بهترین هیتر گلخانه ای باید به مارک و نوع مشعل هیتر نیز توجه داشته باشید. مشعل هیتر باید از کیفیت و جنس خوبی برخوردار باشد تا در اواسط فصل با مشکل خرابی یا پوسیدگی رو به رو نشود.
به دلیل آنکه هوای درون گلخانه مرطوب است بهتر است تا جنس بدنه هیتر گلخانه ای از مواد ضد زنگ  و غیر قابل اکسید مانند آلومینیوم ساخته شده باشد. به هین دلیل اکثر تولید کننده های خارجی و داخلی بدنه هیتر را از ورق گالوانیزه یا آلومینیوم می سازند .
قبل از استفاده از هیتر گلخانه ای، مطمئن شوید که گلخانه به خوبی عایق بندی شده است. پوشش حبابی می تواند در زمستان برای مقابله با سرما بسیار مفید و کارآمد باشد. اگر به دنبال راه حلی دراز مدت برای حفاظت از گیاهان خود در برابر دمای سرد زمستان هستید، بخاری گلخانه ای انرژی یک انتخاب قدرتمند و در عین حال کم مصرف برای شما می باشد. این بخاری برای هر اندازه گلخانه عالی است زیرا می تواند تا 40 متر مربع را به راحتی گرم کند.
این هیتر گلخانه ای در واقع یک بخاری قابل اعتماد است که چندین سال دوام می آورد. استفاده از آن در مقایسه با مارک های دیگر به صرفه تر است، که در صورت برنامه ریزی برای استفاده مداوم از بخاری در ماه های زمستان، هزینه های زیادی را برای شما کاهش میدهد.​​​​​​​
​​​​​​​برای خرید مناسب با مشاورین ما در تماس باشید .


انواع هیتر گلخانه​​​​​​​ ای


انواع مختلفی از هیتر های گلخانه ای وجود دارد هر کدام از هیتر گلخانه ای دارای اجزا و امکانات ویژه ای هستند. که متناسب با سوخت خود به نحوی طراحی شده اند که هوایی پاک و گرم را در محیط گلخانه ایجاد نمایند. در این مقاله به بررسی برخی از آن ها می پردازیم.
جدیدترین نوع بخاری گلخانه ای، هیتر گلخانه ای خورشیدی است. این نوع بخاری ها در مدت زمان کوتاهی محبوبیت فراوانی پیدا کرده اند، زیرا با محیط زیست مهربان هستند و نیازی به سوخت گازی یا سیم کشی برق ندارند.
پنل های خورشیدی انرژی خورشیدی را جذب می کنند و این انرژی را به جریان الکتریکی تبدیل می کنند. شما برای استفاده از این نوع بخاری به منظور ذخیره انرژی خورشیدی به باتری نیاز دارید. هیتر باید در طول شب یا در روزهای بسیار سرد و تاریک کار کند، بنابراین یک باتری برای آزاد کردن الکتریسیته در زمانی که گیاهان و محصولات شما به آن نیاز دارند، ضروری است.
در کنار هیتر های گلخانه ای خورشیدی هیتر های برقی هستند که چندین مزیت را دارا می باشند که مهمترین آنها ارائه دمای ثابت به گلخانه شما است. هیتر های گلخانه ای برقی به سرعت و به راحتی در گلخانه ها شما نصب می شوند. می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید ترموستات اضافه کنید یا خودتان دما را تنظیم کنید. بخاری های برقی یک گزینه بسیار امن برای گیاهان و سبزیجات شما هستند.
هیتر های برقی دارای انواع مختلفی می باشند. بخاری های برقی گلخانه ای از یک عنصر گرمایشی برای توزیع گرما در کل منطقه استفاده می کنند. مهم ترین ویژگی های هیتر های برقی عبارت اند از: استفاده بدون زحمت، عدم وجود بخارات سمی، فراهم کردن دمای کاملاً کنترل شده برای یک منطقه خاص، وجود ترموستات برای کنترل آسان دما و همینطور عدم نیاز به سوخت گیری.​​​​​​​


هیتر های گلخانه ای برقی​​​​​​​


برای برخی از محصولات، نیازی به گرم کردن کل گلخانه نیست، به عنوان مثال زمانی که فقط قسمت پایینی گیاه نیاز به گرم کردن دارد در این موارد از تشک های گرمایش الکتریکی استفاده میشود. این تشک ها فقط گلدان مخصوص گیاه را گرم می کنند. و این امر هم برای رشد ریشه و هم برای رشد گیاه مفید است.
یکی دیگر از انواع هیتر گلخانه ای هیتر های گازی است برای استفاده از هیتر های گازی نیاز به برق نیست. بنابراین، شما نیازی به استفاده از کابل در گلخانه ندارید. اما مشکلی که وجود دارد استفاده از گاز پروپان و بوتان و همینطور بخارات سمی است که از آن خارج می شود. با این حال، به دلیل کنترل ترموستات داخلی آنها، می توان به سرعت به دمای بالا دسترسی پیدا کرد.​​​​​​​


10 مدل از بهترین هیتر های گلخانه ای​​​​​​​

تا به ایجا کار با انواع مختلف هیتر های گلخانه ای و ساز و کار آن ها آشنا شدیم در این بخش به بررسی و معرفی 10 تا از بخاری های گلخانه ای خارجی و ایرانی می پردازیم.​​​​​​​


توضیحات
طراحی و تولید بر اساس استاندارد ISIRI12885
کاهش مصرف سوخت با راندمان حرارتی ( ناخالص ) ۸۰% و( خالص ) ۸۸%
مبدل حرارتی صفحه ای با سطح انتقال حرارت بیشتر و افت فشار کمتر در مقایسه با مبدل لوله ای
محفظه احتراق و مبدل های حرارتی مقاوم از جنس استنلس استیل AISI304
پروفیل ها مقاوم در برابر زنگ زدگی ناشی از رطوبت با جنس گالوانیزه
امکان نصب ترموستات محیطی برای تنظیم دما
امکان تمیز کردن داخل مبدلهای حرارتی
امکان جابجایی کوره در سالن با استفاده از چرخ های صنعتی دارای ترمز
فن محوری بالانس شده دینامیکی ( Axial ) با کلاس حفاظتی مناسب برای فضاهای با رطوبت بالا مانند گلخانه
استفاده از الکتروموتور فن و مشعل تک فاز
قابلیت تنظیم دمای کاری محفظه احتراق با کلید ترموستات ( هوادهی آزاد ، توزیع هوا از طریق کانال )
کاربری ها :
– گلخانه
– دامداری
– صنعتی
​​​​​​​

وبلاگ

خدمات ما را ارزیابی کنید

آیا ما را به دوستان خود توصیه می کنید؟

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش