لباسشویی Direct Drive یا با تسمه، کدام بهتر است؟

آموزشی


ماشین لباسشویی های بدون تسمه عملکرد بهتری نسبت به ماشین لباسشویی های تسمه ای دارند. علاوه بر این، آنها فاقد تسمه و سایر قسمت‌هایی هستند که معمولاً درلباسشویی های تسمه‌دار فرسوده و می‌شکنند. لباسشویی های دایرکت درایو نیز نسبت به همتایان خود با تسمه ، بی صداتر، قابل اطمینان تر و کم مصرف تر هستند.

به عبارت مستقیم تر، موتورهای درایو مستقیم بیشتر به آهنرباهای الکتریکی متکی هستند، در حالی که موتورهای محرک تسمه از اصطکاک و قدرت چرخشی استفاده می کنند.
ماشین لباسشویی های تسمه ای ماشین های لباسشویی اصلی هستند و بنابراین قطعات و دانش تعمیر آنها در تیراژ وسیعی قرار دارد. تقریباً هر طرفدار DIY می داند که چگونه تسمه را در ماشین لباسشویی تسمه ای عوض کند. ماشین‌های تسمه‌گردان فاقد ویژگی‌های فانتزی هستند که برخی از ماشین‌های لباسشویی جدیدتر با درایو مستقیم دارند، مانند قابلیت چرخش در هر دو جهت.
ماشین لباسشویی های دایرکت درایو نسبتا جدید هستند. عدم وجود قطعات متحرک در داخل دستگاه به این معنی است که به طور متوسط، دستگاه پایدارتر از واشر تسمه ای است. بنابراین، ساییدگی و پارگی کمتری بر روی موتور و سایر قطعات داخل دستگاه وجود دارد که به آن نسبت به ماشین لباسشویی تسمه‌ای، طول عمر بهتری می‌دهد. 
مزیت دیگر این است که با حذف تسمه و قرقره، دستگاه از نظر انرژی کارآمدتر می شود. اگر رتبه بندی Energy Star را در واشرها بررسی کنید، همه کارآمدترین واشرها از موتورهای درایو مستقیم استفاده می کنند. ​​​​​​​

​​​​لباسشویی بدون تسمه خوبه یا با تسمه ؟


ماشین‌های لباسشویی درایو(موتور) مستقیم هیچ قطعه متحرکی در داخل ماشین ندارند، در حالی که ماشین‌های لباسشویی تسمه‌ای از تسمه برای به حرکت درآوردن موتور و چرخاندن ماشین استفاده می‌کنند. تعمیر ماشین های تسمه محرک نسبتا آسان است، در حالی که درایو مستقیم ممکن است به یک تکنسین نیاز داشته باشد.​​​​​​​

تفاوت بین درایو مستقیم و درایو تسمه چیست؟​​​​​​​

در این مقاله، تفاوت‌های بین ماشین‌های لباسشویی درایو مستقیم و تسمه‌ای را توضیح می‌دهم، در مورد اینکه کدامیک برای نیازهای شما بهتر هستند، بحث می‌کنم و اطلاعات مرتبط‌تری ارائه می‌دهم.

داستان ما


تفاوت بین درایو مستقیم و درایو تسمه چیست؟

تنها ایراد عمده آنها این است که لباسشویی های دایرکت درایو (بدون تسمه) به سختی قابل تعمیر هستند و معمولاً در صورت خراب شدن به یک تکنسین متخصص نیاز دارند.

لباسشویی تسمه ای چگونه کار می کند؟​​​​​​​

داستان ما


در این لباسشویی ها تسمه محرک، یک موتور سبدشستشو را از طریق یک درایو تسمه می‌چرخاند، یک سیستم مکانیکی که از یک جفت قرقره استفاده می‌کند که با یک نوار یا تسمه انعطاف‌پذیر به یک محور مرکزی متصل می‌شود. درایو تسمه قدرت را به موتور منتقل می کند تا بتواند ان را بچرخاند. 
به طور کلی، درایوهای تسمه تولید بسیار ارزان هستند و به راحتی قابل تعمیر هستند، زیرا قطعات مربوط به آنها بسیار رایج هستند.

43

پروژه انجام شده

1210

مشتری راضی

ادامه مطلب

لباسشویی دایرکت درایو چگونه کار می کند؟


در یک لباسشویی مستقیم، موتور معمولاً درست زیر سبد نصب می شود. در حالی که لباسشویی های تسمه ای برای انتقال نیرو به محرک تسمه متکی هستند، موتورهای محرک مستقیم از مجموعه پیچیده ای از آهنرباهای الکتریکی برای تولید گشتاور استفاده می کنند که به نوبه خود درام  ماشین لباسشویی را می چرخاند.​​​​​​​

درایو مستقیم در مقابل درایو تسمه ای


برای اکثر اهداف و مقاصد، ماشین‌های لباسشویی مستقیم بهتر هستند. آنها فاقد قطعاتی هستند که اغلب در سیستم های تسمه محرک شکسته می شوند و برای پایداری، قابلیت اطمینان، عملکرد، طول عمر و بهره وری انرژی بهینه شده اند. 
عمر لباسشویی های دایرکت درایو 15 سال تخمین زده می شود. آنها همچنین اغلب با ویژگی های خاصی تبلیغ می شوند که ماشین های تسمه محرک قدیمی قادر به انجام آن نیستند. قابل ذکر است، این بدان معناست که ماشین‌های درایو مستقیم فاقد همزن هستند که در لباسشویی های تسمه‌ای برای حذف کثیفی و زباله از لباس‌ها استفاده می‌شود . در عوض، حرکت عقب و جلوی دستگاه کثیفی ها و زباله ها را از بین می برد - نیازی به همزن ندارد .
با این حال، ماشین لباسشویی های مستقیم همیشه ارزان ترین یا ساده ترین تعمیر دستی نیستند. یک ماشین لباسشویی نسبتاً ارزان با تسمه محرک ممکن است برای افرادی که تمایل به پرداخت هزینه کم دارند که می توانند خودشان تعویض تسمه و سایر تعمیرات معمولی را انجام دهند ساده تر و کم هزینه تر باشد.
در مقابل، یک ماشین لباسشویی مستقیم دارای بردهای مدار و سایر قطعات پیچیده است که تعمیرات خود را عملا غیرممکن می کند. این بدان معناست که در صورت خراب شدن ماشین - که از نظر فنی احتمال زیادی ندارد - شما به دنبال صورتحساب بالاتری هستید تا با یک تکنسین ماشین لباسشویی تماس بگیرید تا بیاید و آن را تعمیر کند.​​​​​​​

آیا ماشین های لباسشویی Direct Drive قابل اعتماد هستند؟

ماشین‌های لباسشویی مستقیم به طور متوسط ​​از ماشین‌های لباسشویی تسمه‌ای قابل اعتمادتر هستند. این به این دلیل است که آنها قطعاتی را که اغلب در ماشین های تسمه محرک شکسته می شوند حذف می کنند: گیربکس و خود تسمه. قطعات شکستنی کمتر به معنای قابلیت اطمینان بالاتر است.
اگرچه ماشین‌های لباسشویی با درایو مستقیم ممکن است قابل اطمینان‌تر باشند، اما این امر با معاوضه‌های خود همراه است: اگر یک ماشین لباسشویی با درایو مستقیم خراب شود، تعمیر به یک تکنسین متخصص در ماشین‌های درایو مستقیم نیاز دارد. این به این دلیل است که تعمیر آنها بیشتر از تعویض یک تسمه روی قرقره و نامگذاری آن به یک روز مهم است. ​​​​​​​

آیا ماشین لباسشویی دایرکت درایو تسمه دارد؟

مزایا و معایب Direct Drive

مانند هر ماشین دیگری، ماشین لباسشویی مستقیم دارای مزایا و معایبی است که باعث می شود برای برخی افراد ارزش استفاده از آن را داشته باشد و برای برخی دیگر ارزش آن را ندارد. بیایید نگاهی به این مزایا و معایب در زیر بیاندازیم.

طرفداران ​​​​​​​

 • احتمال خرابی آن کمتر از واشر تسمه ای است

 • حتی پراکندگی نیرو به این معنی است که لباس ها به طور یکنواخت شسته می شوند

 • قطعات کمتر برای شکستن به معنای قطعات کمتر برای تعویض است

 • چرخه های شستشوی کوتاه تر

 • سرعت چرخش بیشتر به این معنی است که لباس ها سریعتر خشک می شوند

 • صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر، صرفه جویی در پول شما در قبوض آب و برق

 • می تواند به هر دو صورت بچرخد تا گره لباس ها را باز کند

​مخالفان

 • تعمیر آن از ماشین لباسشویی تسمه ای گران تر است

 • تقریباً غیرممکن است که خودتان آن را تعمیر کنید، به این معنی که باید با یک تکنسین تماس بگیرید

 • قطعات گران تر از لباسشویی های تسمه ای و برخی موارد غیر قابل تعمیر هستند

مزایا و معایب لباسشویی های تسمه ای


حتی با وجود اینکه ماشین‌های لباسشویی بدون تسمه، معمولا ماشین‌های لباسشویی بهتری هستند، اما ماشین‌های لباسشویی تسمه‌ای هنوز هم شایستگی‌های خاص خود را دارند که تضمین می‌کند هرگز به طور کامل از بین نمی‌روند.​​​​​​​

طرفداران

 • ارزان تر و راحت تر به صورت دست دوم پیدا می شود
 • می توان به صورت دستی و بدون کمک خارجی تعمیر کرد
 • پیدا کردن قطعات برای آن آسان تر است

مخالفان

 • قطعات بیشتر به معنای چیزهای بیشتری است که می توانند خراب شوند، که به نوبه خود به معنای قابلیت اطمینان کمتر است
 • طول عمر کمتر در مقابل ماشین های درایو مستقیم
 • چرخه شستشو کندتر
 • لباس ها کندتر خشک می شوند
 • به دلیل درایو تسمه فقط می تواند در یک جهت بچرخد
 • از آب و برق بیشتری استفاده می کند و به مرور زمان قبوض آب و برق شما را افزایش می دهد​​​​​​​

بی صداترین نوع ماشین لباسشویی چیست؟


ماشین‌های لباسشویی دایرکت درایو نسبت به ماشین‌های لباسشویی تسمه‌ای کم صداتر هستند، زیرا فاقد برس چرخشی در موتور هستند. آنها همچنین فاقد تسمه یا سیستم قرقره انتقال پر سر و صدا برای ایجاد لرزش اضافی هستند. با ارتعاش کمتر در داخل دستگاه، به طور کلی صدای کمتری توسط دستگاه تولید می شود.
در بیشتر موارد، چیزی که واشرهای تسمه‌محرک را پر سر و صدا می‌کند، چرخش مداوم برس درون موتور است. همانطور که انتظار دارید اصطکاک پر سر و صدا است. تسمه را داخل مخلوط بیندازید، که ممکن است جیرجیر شود، و چندین قرقره و یک گیربکس...خوب، قطعات بیشتر بلندتر هستند.

تماس با ما

با تماس مستقیم میتوانید کلیه سفارشات ،مشاوره های خرید متناسب با شرایط مالی و خانوار و محل مناسب نصب ، راهنمایی برای رفع عیوب دستگاه ،راهنمایی برای استفاده صحیح از دستگاه ،مراقبت های ویژه از دستگاه ، شرایط بسته بندی و آماده سازی برای جابجایی و صدها مورد دیگر را برایگان دریافت کنید 

تماس با ما

با ما در ارتباط باشید

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش