یکی از مهمترین وسایل گرمایشی که امروزه در خانه ها استفاده می شود، پکیج دیواری می باشد که با رسیدگی به آن می توان مدت زمان طولانی تری از عمر مفید آن استفاده کرد.زمانی که برای سرویس پکیج دیواری در نظر گرفته می شود معمولا به صورت دوره ای می باشد که انجام این کار همان طور که گفته شد سبب افزایش طول عمر و راندمان بیشتر پکیج دیواری خواهد شد.در یک سرویس دقیق و منظم برای پکیج دیواری، تمامی خرابی‌ها و عیب ها مشخص و شناسایی می شود و تا پیش از رسیدن به خرابی‌هایی بیشتر با وضعیت حادتر موضوع حل خواهد شد.در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم بهترین زمان برای سرویس پکیج چه زمانی است، در سرویس پکیج دیواری چه مواردی بایستی رعایت شود. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.
سرویس پکیج دیواری شامل چه مواردی است؟
​​​​​​​

سرویس و تعمیر پکیج دیواری 

بسته به زمانی که قصد دارید سرویس دهی پکیج دیواری را انجام دهید، عملیات شامل بخش های متفاوتی خواهد بود که شامل موارد زیر است:
۱.کنترل فشار آب پکیج دیواری
۲.کنترل عملکرد سیستم گرمایشی پکیج دیواری
۳.روش های جلوگیری ازرسوب گرفتگی دستگاه پکیج دیواری بوتان
۴. هواگیری سیستم گردش آب پکیج دیواری بوتان
۵.بررسی تنفس پکیج شامل دودکش و فن پکیج دیواری بوتان
6.رفع مشکل شعله پکیج دیواری بوتان
۷.تعویض قطعه معیوب پکیج دیواری بوتان
۸.رفع مشکل روشن نشدن پکیج دیواری بوتان
۹.اسید شویی پکیج دیواری بوتان
۱۰.رفع مشکلات مربوط به سر و صدای پکیج دیواری بوتان
۱۱.عیب یابی تخصصی پکیج دیواری بوتان
۱۲.رفع ارورهای پکیج دیواری بوتان 
نحوه سرویس پکیج دیواری بوتان به چه صورت است؟
برای راهنمایی بیشتر با تکنسین های ما در تماس باشید 
اولین نمایندگی مجاز بوتان در اندیشه با بیش از 25 سال سابقه مفید در اندیشه و شهریار
مراحل سرویس پکیج دیواری بوتان و مواردی که باید برای انجام این کار صورت گیرد در بالا ذکر شد که به طور خلاصه شخصی که این وظیفه را برعهده دارد باید مواردی از قبیل عدم وجود نشتی در لوله ها، عدم تشکیل رسوب در مسیرهای ورودی و مبدل ها، شیلنگ ها، فیلترها، اتصالات را بررسی کند در زمان سرویس پکیج دیواری بوتان در صورتی که هر کدام از این عیوب مشاهده شود، قسمت مربوطه بایستی تعمیر گردد.البته لازم به ذکر است که سرویس دهی پکیج  دیواری بوتان یک کار عادی نیست که همه ی افراد بتوانند این کار را انجام دهند و عیوب را برطرف سازند، بلکه باید از شخصی که در این زمینه متخصص است و توانایی لازم را دارد کمک گرفت، چرا که ممکن است زمان سرویس دهی نیاز به انجام یک سری اقدامات مانند رسوب زدایی داشته باشد که حتما یک متخصص بایستی این کار را انجام دهد.
 موسسه خدمات فنی قهرمانی نمایندگی مجاز بوتان در اندیشه و شهریار
​​​​​​​

اما این نکته در مورد همه پیکج ها وجود دارد که باید هر چند وقت یک بار و به طور منظم سرویس دهی شوند و قبل از انجام این کار باید حتما قطع گاز و برق و آب را انجا مدهید که در غیر این صورت خطر آفرین می شود. در ادامه به مراحل سرویس پکیج می پردازیم:
 
۱. مرحله اول ) در این مرحله شخص متخصص باید پوسته پکیج دیوایر بوتان را باز کند و مخزن آب و لوله‌هایی که آب از آن‌ها عبور می‌کند را بررسی کنید با انجام این کار متوجه خواهد شد که آیا نیاز به عملیات رسوب زدایی می باشد یا خیر؟در بیشتر مواقع نیاز است که عملیات رسوب زدایی انجام شود که برای انجام این کار  شخص باید آن قسمتی که آب برای گرم شدن از آنجا عبور می‌کند را از پکیج خارج کند و آب اسید را از محل ورودی آب ریخته و به مدت چند دقیقه باید اجازه دهد تا آب اسید داخل آن قسمت بماند و در نهایت باید آن را از خروجی خارج کند، پس از انجام این کار لازم است تا قسمت مربوطه را با آب و مواد شوینده به طور کامل شستشو دهد.
 
۲. مرحله دوم ) در دومین مرحله متخصص باید برد پکیج را بررسی کند که متوجه می شود خاک روی قطعات را نگرفته باشد و از بروز اختلال در عملکرد پکیج دیواری جلوگیری شود.
برای برطرف کردن گرد و خاک روی قطعات می تواند از وسیله ای همانند سشوار استفاده کند یا دستگاهی که دمنده ی هوا باشد و عملکردی شبیه به سشوار داشته باشد. اما از آن جایی که قطعات برد جز، حساس ترین قطعات می‌باشد باید احتیاط کند.
 سراسیاب، فردیس،شهریار،وحیدیه،سعیداباد،خادم اباد،صفادشت،ملارد،شهرک طلایی،وایین،شهرک کاروان و شهر بزرگ اندیشه تمام فاز ها
۳. مرحله سوم ) حالا نوبت به بررسی دودکش می رسد. شخص باید بررسی کند که شئ یا چیزی مسیر دودکش پکیج را مسدود نکرده باشد چرا که مسدود شدن مسیر بسیار خطرناک است و در نهایت باعث بازگشت دی اکسید کربن به محیط و مرگ می‌شود.روند بررسی دودکش نیز بدین صورت است که  شخص به پشت بام رفته و با کمک یک سنگ کوچک می تواند این کار را انجام دهد. اگر صدای برخورد سنگ به پکیج شنیده شود متوجه می‌شود که مسیر دودکش سالم است و اگر صدایی نیامد حتما چیزی مسیر را مسدود کرده است.
 
۴. مرحله چهارم ) تمیز کردن مشعل شوفاژدیواری یکی از مراحل سرویس پکیج دیواری است.برای تمیز کردن مشعل معمولا از یک دمنده استفاده می شود تا اگر خاک یا آشغال سوراخ‌های آن قسمت را مسدود کرده است، پاک سازی شود البته از وسیله ای همانند از یک جارو برقی هم می‌توان برای انجام این کار استفاده کرد.
​​​​​​​

۵.مرحله پنجم) پمپ پکیج دیواری هم جز مواردی است که در سرویس دهی پیکج دیواری بوتان  باید به آن توجه شود.برای سرویس پمپ، می توان از آچار آلن کمک گرفت و با استفاده از آن پره‌های روتور را تمیز کرد.بعد ایز این که عملیات پاک سازی و تمیز کردن پره ها و پمپ انجام شد برای روان کار کردن این اجزا می‌توان مقدار کمی‌مایع ظرفشویی درون آن ریخته شود، سپس اجزا بسته و در جای خود قرار گیرند.
 
۶. مرحلع ششم ) که این مرحله مربوط به پاک سازی قطعه جرقه زن می باشد.برای تمیز کردن جرقه زن سمباده را چند بار روی الکترود و جرقه زن می کشند و سپس با استفاده از یک دستمال مرطوب آن را پاک می کنند.
 
۷.مرحله نهایی)  مواردی که در بالا ذکر شد جز بررسی موارد اصلی است ولی اگر نیاز باشد متخصص سایر قطعات را بررسی کرده و در نهایت پکیج دیواری  را راه اندازی می کند.در نهایت و پس از بررسی همه ی این موارد فرآیند هواگیری پکیج باید صورت گیرد که یکی از مهم ترین بخش‌های سرویس پکیج دیواری می‌باشد.
مراحل هواگیری پکیج دیواری بوتان به این صورت انجام می‌شود که باید آب ورودی را باز کرده و اجازه دهیم که این آب به شوفاژ راه پیدا کند، پس از این که از همه ی قسمت های آن‌ها عبور کرد دریچه خروجی شوفاژ را باز می‌کنیم و اجازه می‌دهیم مقداری از آب خارج شود و یک تشت زیر آن قرار می‌دهیم که محیط اطراف را خیس نکند و پس از مدتی که هوای پکیج خارج شد دریچه خروجی را می‌بندیم.قبل از راه اندازی مجدد باید آب، گاز و برق پکیج را وصل شود و این اطمینان حاصل شود که لوله‌های آب و گاز نشتی ندارند سپس باید فشار آب و گاز تنظیم شود.​​​​​​​

بهترین زمان برای انجام سرویس پکیج دیواری بوتان!!!
یکی از مواردی مهمی که باید بدانید و چندین بار نیز به آن اشاره شد این است که سرویس پکیج دیواری باید به صورت دوره‌ای انجام شود، این مورد که انجام سرویس پکیج را تا زمان خرابی یا ایجاد مشکل در آن به تعویق بیاندازیم امری اشتباه است که باعث ایجاد مشکلات جدی در پکیج و همچنین افزایش هزینه ها نیز می شود. اصولا فاصله بین سرویس دوره‌ای پکیج، به عمر وسیله بستگی دارد. به طور معمول به صورت زیر پیشنهاد می‌شود:
الف) برای پکیج های دیواری با عمر کمتر از پنج سال، سرویس دوره‌ای بایستی هر شش ماه یک بار انجام شود.
ب) برای پکیج های دیواری با عمر بین پنج تا ۱۰ سال، سرویس دوره‌ای هر چهار ماه یک بار انجام شود.
ج) برای پکیج های دیواری با عمر بیش از ۱۰ سال، سرویس دوره‌ای هر سه ماه یک بار انجام شود.
البته این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که با بالاتر رفتن عمر یک  وسیله ، شانس وقوع مشکل در قطعات آن بیشتر خواهد شد و در نتیجه زمان سرویس پکیج باید با فواصل نزدیک‌تری انتخاب شودو به گفته متخصصان بهتر است که زمانبندی  برای انجام سرویس پکیج دیواری به شکلی باشد که مطابق با فصول سرد سال انجام شود.مثلاً اگر سرویس شما به حالتی است که باید در دوره ی شش ماهه سرویش شود بهترین ماه برای انجام این کار ماه مهر و یا فروردین است به این علت این فواصل بهترین زمان سرویس پکیج دیواری هستند که با آغاز فصول سرد و روشن شدن شوفاژها مصادف است.لازم به ذکر است که برخی از امور مربوط به سرویس پکیج، قبل از روشن کردن آن الزامی و ضروری  است. البته اگر وضعیت جغرافیایی محل زندگی شما به شکلی است که تا آغاز فصل زمستان نیازی به روشن کردن شوفاژها نیست، می‌توانید یک دوره از سرویس پکیج دیواری را موکول به ماه اول زمستان کنید.​​​​​​​

چند نکته مهم جهت استفاده بهتر از پکیج دیواری بوتان :
در خصوص استفاده بهتر و بهینه تر از سرویس پکیج دیواری چند نکته وجود دارد که آن ها را برای شما بیان کرده ایم:
1.لازم است تا در محل نصب پکیج دیواری گردش هوا به طور لازم و کافی صورت گیرد، دلیل انجام این کار این است که اکسیژن کافی جهت سوخت پکیج  دیواری فراهم شود و همچنین از سوی دیگر، مسئله ایمنی پکیج دیواری نیز تأمین گردد اگر در محل نصب پکیج دیواری گردش هوا به‌خوبی برقرار نشود ممکن است خطرآفرین باشد.
۲. اگر آب‌لوله‌ کشی شهری محلی که شما در آن زندگی می کنید دارای املاح زیادی هست، بهتر است حتماً از فیلترهای رسوب گیر مخصوص استفاده کنید این کار عمر پکیج را افزایش و ترسیب در آن را به حداقل می رساند و همچنین جهت احتیاط بیشتر زودتر از حالت معمول، نسبت به رسوب زدایی پکیج اقدام کنید.
۳. یکی از  مهمترین موارد ایمنی مهم در مورد پکیج‌ها، بی‌عیب و ایراد بودن دودکش پکیج است که لازم است حتماً استانداردهای ایمنی لازم در مورد آن رعایت شده باشدو همچنین به‌طور منظم دودکش پکیج را بررسی کنید اگر دودکش مسدود شده باشد بسیار خطرناک خواهد بود.
رعایت چند نکته جهت کاهش نیاز به سرویس پکیج دیواری بوتان:
با رعایت نکات زیر که موارد ساده ای نیز هستند می توانید نیاز به انجام سرویس پکیج دیواری  را به حداقل برسانید:
1. سعی کنید که هواگیری پکیج دیواری و هواگیری رادیاتور ها را در صورت نیاز به ‌موقع انجام دهید.
۲.استانداردهای لازم در مورد دودکش پکیج دیواری  را حتما رعایت کنید و هر چند وقت یک بار مسیر دودکش را بررسی کنید
3.مسائل ایمنی در مورد لوله کشی گاز پکیج دیواری را رعایت نمایید.
حتما قبل از شروع سرویس با مشاورین ما صحبت کنید تا دچار حادثه نشوید 
حوادثی مانند سوختگی شدید با اب داغ،خطر انفجار دستگاه،خطر گاز گرفتگی و هزینه های بیشتر و بی فایده 
 
 نتیجه گیری کلی:
سرویس پکیج دیواری یکی از مهمترین کارهایی است که برای حفظ سلامت و عمر دستگاه می توانید انجام دهید و با انجام این کار به طور دوره ای می توانید از هزینه های اضافی که در صورت خرابی برای شما به بار می آید جلوگیری کنید.​​​​​​​​​​​​​​

زمستان در راه است و ممکن است بیشتر از آنچه فکر می‌کردیم در داخل خانه باشیم، بنابراین اکنون زمان آن است که کارایی دیگ‌های بخار خود را مرتب کنیم. اگر پکیج شما ناکارآمد باشد، هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت و برای محیط زیست مضر است.

با انجام مراحل زیر می توانید طول عمر
پکیج و رادیاتور خود را افزایش دهید.

1. رادیاتورهای خود را تخلیه کنید.

دستورالعمل:


اگر رادیاتور شما مدتی طول می کشد تا گرم شود یا لکه های سردی دارد، باید آن را تخلیه کنید. شما یک کلید رادیاتور برنجی را از هر فروشگاه سخت افزاری تهیه می کنید و اجازه می دهید هوا از دریچه هواکش خارج شود. به محض خارج شدن آب آن را دوباره سفت کنید.

هدف:

این کار تعمیر و نگهداری کم‌کلید باعث افزایش راندمان حرارتی رادیاتورهای شما می‌شود و همچنین به معنای صورت‌حساب‌های ارزان‌تر است!

2. سیستم گرمایش خود را در یک بازه زمانی منظم اجرا کنید.

دستورالعمل:

مهم نیست در چه فصلی هستید، مطمئن شوید که گرمایش را حداقل یک بار در ماه حدود 10 تا 20 دقیقه روشن کنید.

هدف:

ممکن است روشن کردن گرمایش در تابستان عجیب به نظر برسد، اما سیستم را فعال نگه می‌دارد و از فعال شدن آن جلوگیری می‌کند. این به شدت از بروز مشکلات در فصل زمستان، زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید، جلوگیری می کند.

3. لوله های خود را عایق بندی کنید.

دستورالعمل:

تعدادی لوله فوم را از یک فروشگاه
پکیج تهیه کنید و لوله های گرمایش مرکزی خود را با آنها عقب بیندازید. مطمئن شوید که اندازه آنها برای لوله های شما مناسب است!

هدف:

عایق کاری لوله های شما تلفات حرارتی را کاهش می دهد و دیگ شما را از کار بیش از حد سخت باز می دارد و یک راه ساده برای محافظت از آن و صرفه جویی در هزینه ارائه می دهد.

توسط imenservice یک متخصص را دریافت کنید.

دستورالعمل:

اگر رادیاتورهای خود را تخلیه کرده اید و هنوز به درستی گرم نمی شوند، ممکن است وقت آن باشد که رادیاتورهای خود را روشن کنید. این کار آب را از طریق سیستم گرمایش مرکزی شما پمپ می کند و می تواند توسط یک مهندس ثبت شده اداره گاز انجام شود.

هدف:

زنگ‌زدگی یا زباله‌ها ایجاد می‌شوند و سیستم گرمایش مرکزی را به مرور زمان مسدود می‌کنند و کارکرد موثر دیگ را دشوار می‌کنند. پاورفلاش لجن را پاک می کند که در صورت پاک نشدن سیستم می تواند باعث خوردگی سیستم شود و رفع مشکل بسیار بزرگتر و پرهزینه تر است.

5. فشار سیستم خود را بالا ببرید.

دستورالعمل:

گیج پکیج خود را بررسی کنید. اگر فشار آن بین 1 تا 2 بار باشد - در حالت ایده آل 1.5 - پس سالم است. در غیر این صورت، باید با باز کردن شیر حلقه پرکننده زیر دیگ، شارژ کنید تا فشار به 1.5 برسد.​​​​​​​

هدف:

فشار بالا می تواند از عملکرد صحیح دیگ شما جلوگیری کند، در حالی که فشار پایین به معنای هزینه بیشتر انرژی و راندمان ضعیف دیگ است.

6. سرویس سالانه پکیج خود را دریافت کنید.

دستورالعمل:

سالی یک بار با یک نمایندگی های مجاز تماس بگیرید و سرویس را ترتیب دهید.

هدف:

پکیج مانند اتومبیل‌ها هستند: برای اطمینان از حداکثر کارایی، به خدمات منظم نیاز دارند. تنظیم سالانه این امر ایمنی و کارایی آن را بهینه می‌کند و از مشکلات پرهزینه‌تر در آینده جلوگیری می‌کند.

7. به پکیج جدید ارتقا دهید.

دستورالعمل:

اگر همه موارد بالا کمکی نکرد، دیگ خود را با یک گزینه با راندمان بالا تعویض کنید.

هدف:

اطمینان از اینکه پکیج شما به طور منظم سرویس و نگهداری می شود به حفظ کارایی آن کمک می کند، اما زمانی فرا می رسد که زمان تعویض آن فرا می رسد.​​​​​​​

list item image

پرسشهای متداول

پرسشهایی که مشترکین ما مطرح و مجموعه ما توضیحات کامل و کافی را ارائه نموده اند

list item image

خطاها و ارورها

خطاها و ارورهایی که معمولا دستگاه شما با آن مواجه میشود

list item image

مقالات آموزشی

مقالات ،آموزشی مرتبط با وسایل خانگی شما

list item image

تعرفه خدمات

تعرفه خدمات مجموعه ما با بهترین و مناسب ترین هزینه ها در سطح اندیشه و شهریار با بهترین قطعات

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش