چگونه مقدار  مناسب پودر برای شستشوی خود را اندازه گیری کنید​​​​​​​

اگر مطمئن نیستید که چه مقدار مواد شوینده در لباسشویی های خود استفاده کنید، فقط بدانید که تنها نیستید! 
اگر بیش از حد از مواد شوینده استفاده میکنید یا ماشین لباسشویی خود را بیش از حد بارگیری میکنید، ممکن است لباس های تیره شما با باقی مانده های سفیدی ناخواسته روی آن ها ظاهر شود و همچنین می تواند به طور بالقوه مشکلاتی را برای ماشین لباسشویی شما ایجاد کند. راهنمای دوز ما را برای نکات ضروری لباسشویی بخوانید، از جمله اینکه چه مقدار پودر مایع پودری باید استفاده کنید، ​​​​​​​

زمان بارگیری(قرار دادن لباس در دستگاه)


در ابتدا، ذکر این نکته ضروری است که سه دسته مختلف ماشین لباسشویی وجود دارد: درب از جلوی تمام اتوماتیک، درب از بالای تمام اتوماتیک و ماشین های نیمه اتوماتیک یا دوقلو.
هنگام استفاده از لباسشویی های درب از جلو، لباس‌ها را یکی یکی داخل وان قرار دهید (ابتدا از لباس‌هایی که لکه‌دارتر هستند شروع کنید)، مطمئن شوید که گره نخورده‌اند. در اینجا شایان ذکر است که ماشین های لباسشویی کم مصرف امروزی آب کمتری مصرف می کنند. برای بهترین نتایج ممکن، باید آب کافی برای حل شدن مواد شوینده و فضای کافی برای حرکت لباس‌ها وجود داشته باشد. اضافه بارماشین لباسشویی شما تمام آب را جذب می کند، بنابراین مقدار کافی برای حل کردن کامل مواد شوینده وجود ندارد. برای جلوگیری از این اتفاق با ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک درب جلو، فاصله ای به اندازه عرض دست خود بین بالای درام و لباسشویی بگذارید. می توانید از ترفند کف دست با ماشین لباسشویی با درب از بالا نیز استفاده کنید. نکته کلیدی برای بارگیری صحیح ماشین لباسشویی درب از بالا این است که لباس های خود را به طور یکنواخت در اطراف لبه های صفحه شستشو (یا همزن مرکزی، در صورت داشتن یکی) توزیع کنید، اجازه دهید لباس های شما آزادانه حرکت کنند تا بهترین نتیجه را بگیرید.
در مورد لباسشویی های نیمه اتوماتیک، شما نوع کمتر رایج یک وان و رایج تر از نوع وان دوقلو دارید. دستگاه تک وان به گونه ای طراحی شده است که تمام شستشو و خشک کردن چرخشی را در یک وان انجام می دهد، در حالی که هنگام شستشو با وان دوقلو باید لباس ها را از یک وان به وان دیگر منتقل کنید. اگرچه مکانیسم شستشو متفاوت است، اما روش بارگیری اینطور نیست: فقط کافی است لباس های خود را داخل وان قرار دهید، مطمئن شوید که فضای کافی برای جابجایی لباس ها باقی می گذارید، آب و مواد شوینده اضافه کنید، طول شستشو را انتخاب کنید، و شروع را فشار دهید.
باید توجه داشته باشید که الیاف ظریف‌تر و چرخه‌های شستشو سریع‌تر نیاز به بار کمتری دارند تا فضای بیشتری برای جابجایی لباس‌ها فراهم شود.​​​​​​​

چه مقدار از مواد شوینده لباسشویی استفاده کنید

مهم است که به درستی مقدار مناسب پودر مصرف کنید، زیرا مصرف کم می تواند منجر به تمیز کردن ضعیف و حذف لکه شود. سه فاکتور کلیدی که باید برای به دست آوردن لباسشویی عالی در نظر گرفت عبارتند از:​​​​​​​

سطوح کثیف:


هر چه لباس‌های شما کثیف‌تر باشند، به مواد شوینده بیشتری نیاز خواهید داشت. این کار به از بین بردن کثیفی و جلوگیری از بازگشت آن به لباس شما کمک می کند. 
​​​​​​​

سختی آب:


سختی آب در سراسر کشور متفاوت است. برای به دست آوردن بهترین نتایج، افراد در مناطق سخت آب باید از مواد شوینده بیشتری استفاده کنند.
​​​​​​​

نوع ماشین لباسشویی:


انواع مختلف ماشین لباسشویی ها متفاوت عمل می کنند و بنابراین باید از مواد شوینده شستشو و روش های مقدار متفاوتی نیز استفاده کنید. مایعات را می توان برای هر دو نوع ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک استفاده کرد، در عین حال توصیه می شود که از مواد شوینده پودری مختلف در ماشینلباسشوییهای تمام اتوماتیک درب از بالا، و درب از جلو و ماشین لباسشویی های نیمه اتوماتیک استفاده کنید. دوز مواد شوینده نیز بر اساس اندازه درام یک ماشین لباسشویی معمولی است. اکثر ماشین‌های لباسشویی که اکنون فروخته می‌شوند دارای درام‌های بزرگ‌تر (5 تا 7 کیلوگرم) هستند. بارهای شستشوی بزرگتر کثیفی بیشتری وارد می کند، بنابراین برای اینکه در هر شستشو نتایج عالی داشته باشید، به مواد شوینده بیشتری نیاز دارید.

تعین مقدار مناسب پودر برای لباسشویی

راهنمای مقدار پودر مناسب


شما می توانید مواد شوینده را به صورت پودر و مایع تهیه کنید، اگرچه استفاده از آنها به نیاز لباسشویی شما و ماشینی که استفاده می کنید بستگی دارد.
پیشنهاد ما در رابطه با تعین مقدار پودر لازم برای لباسشویی با توجه به مقدار لباس ،نوع الودگی ،کیفیت مواد شوینده ،دمای انتخابی برای شستشو با توجه به شرایط نرمال از نظر سختی اب منطقه ای که در ان زندگی میکنید میباشد .
فراموش نکنید که استفاده از پودر زیاد نه تنها به پروسه شستشوی دستگاه شما کمک نمیکند بلکه بعد از مدتی رسوب ناشی از حل نشدن این پودرها و رسوب مواد شیمیایی که در این مواد وجود دارد باعث خرابی در عملکرد و فرسودگی قطعاتی که درگیر این مواد هستند (مانند بلبرینگ ها ،شفت  درام ،پمپ تخلیه و قطعات تعین سطح اب) میشود.
برای هر دو نوع ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک می توانید از مایع شوینده استفاده کنید. فقط کافی است درپوش مواد شوینده را پر کنید و فقط مواد شوینده را در کشوی ماشین لباسشویی خود بریزید. فقط فراموش نکنید که دوز ممکن است بسته به نوع ماشین لباسشویی متفاوت باشد، بنابراین حتما مقاله ما در مورد دوز را بخوانید تا بدانید چه مقدار ماده شوینده مایع با ماشین لباسشویی خود استفاده کنید.
برای شستشوی دستی لباس ها و همچنین در لباسشویی های درب از جلو و بالا و همچنین ماشین های لباسشویی نیمه اتوماتیک می توانید از پودر شوینده استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید که چه مقدار پودر شوینده استفاده کنید ، فقط می توانید دوز صحیح را با استفاده از اسکوپ ارائه شده همراه با مواد شوینده اندازه گیری کنید و دستورالعمل های پشت محصول را دنبال کنید. در صورت داشتن لباسشویی درب از بالا یا نیمه اتوماتیک، پودر را مستقیماً به درام اضافه کنید. اگر از ماشین لباسشویی درب از جلو استفاده می‌کنید، مواد شوینده را داخل کشو قرار دهید. هنگامی که مواد شوینده را اضافه کردید، لباس را در درام قرار دهید، چرخه صحیح را بر اساس توصیه روی برچسب مراقبت از پارچه انتخاب کنید و شروع را فشار دهید.
​​​​​​​

از طریق چت آنلاین با ما تماس بگیرید و از یک متخصص در رایانه، دستگاه تلفن همراه یا رایانه لوحی(تبلت) خود پشتیبانی دریافت کنید. پشتیبانی همچنین از طریق برنامه اعضای ایمن سرویس(افزونه چت انلاین) در دستگاه تلفن همراه شما در دسترس است.​​​​​​​

ما بخاطر شما اینجا هستیم

با پشتیبانی ایمن سرویس تماس بگیرید

درخواست پشتیبانی

چه محصول شما دارای گارانتی باشد یا خارج از گارانتی ، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش