جابجایی یخچال فریزر و ساید بای ساید

 

نحوه بسته بندی یخچال برای اسباب کشی به چه صورت است؟
یخچال فریزر را چطور بسته‌بندی کنیم؟

اینها سوالاتی هستنداست که موقع اسباب کشی معمولا از خودمان می‌پرسیم. 
درست وقتی فکر می‌کنیم با زدن برچسب روی آخرین جعبه‌های لوازم ،کارمان تمام شده، با یک کوه چندفوتی مواجه می‌شویم
(همان یخچال عزیز منظورمان است) و نمی‌دانیم باید چطور از پس این غول جابجایی یخچال بر بیاییم.
خب در این مقاله‌ی ما به سراغ نحوه جابجایی یخچال در اسباب کشی رفتیم و می‌خواهیم از رازهای حمل آسان یخچال فریزر برایتان بگوییم. بنابراین اگر دوست دارید یک حمل و نقل راحت و امن به یخچالتان هدیه بدهید؛ بهتر است وسط اسباب‌کشی چندثانیه استراحت کنید تا برایتان از به پهلو خواباندن یخچال تا حرکت دادن یخچال فریزر و ساید باید ساید بگوییم.

پله به پله تا حمل آسان یخچال

موسسه خدمات فنی قهرمانی نمایندگی مجاز ابسال بوتان پاکشوما و انرژی در اندیشه و شهریار
1.یخچال را خالی کنید:
 خب قرار است اسباب‌کشی کنید و این یعنی یخچال فریزر محترم چند ساعتی خاموش است. به نظرتان میوه‌ها و  غذاها از این سفر گرم و پرماجرا استقبال می‌کنند؟ معلوم است که نه! بنابراین یخچال فریزررا مثل روز اول خالی کنید طوری‌که یک قطعه غذا هم در آن به چشم نخورد.
بعد هم نوبت قفسه‌هاست.
تک تک قفسه‌ها، جامیوه‌ای و …. را هم از یخچال فریزر بیرون بیاورید و به شکل جداگانه بسته‌بندی کنید. می‌توانید روی قفسه‌ها را سفلون بکشید و با استفاده از لایه های ضربه گیر انها را مهارکنید تا زیاد رویشان خط و خش نیفتد. در آخر هم محفظه‌ی یخ و آب سرد کن را خالی کنید چرا که هیچ کس از یک سیل کوچک آن هم وسط اسباب کشی استقبال نمی‌کند.​​​​​​​


2.درهای یخچال را ببندید:
آن داستان نمکی را یادتان می‌آید که می‌گفت: شعر خاطره انگیز «هفت در را بستی نمکی!» حالا آن یک در نبسته که می‌تواند باعث دردسر بشود؛ ممکن است در یخچال فریزر باشد. بنابراین بهتر است قبل از حرکت دادن یخچال فریزردرهایش را خوب با چسب نواری پهن بندید. یا با کمک یک تسمه درهای یخچال فریزررا سرجایشان محکم کنید.
تا یادمان نرفته این نکته را هم بگوییم که بستن درها شامل حال یخچال‌های ساید بای  ساید نمی‌شود و تنها مربوط به یخچال فریزر های دو درب و یا خچال فریزر های دو قلو میباشد.
بهتر است قبل از حرکت دادن یخچال سایدیای ساید با پیچ گوشتی کاملا درها را از ساید جدا کرده و به شکل جداگانه بسته‌بندی کنید. به این ترتیب هم وزن ساید برای اسباب کشی کمتر می‌شود، هم درها حین حرکت دادن ساید آسیب نمی‌بینند.​​​​​​​

بسته بندی یخچال فریزر

راهنمای حرکت دادن یخچال ساید
می‌پرسید نحوه بسته بندی یخچال ساید برای اسباب کشی چیست؟
جواب این است که برای حرکت دادن یخچال ساید راه‌ها متفاوتی وجود دارد.
در قدم اول می‌توانید قبل از حرکت دادن یخچال ساید بای ساید با پیچ گوشتی کاملا درها را از یخچال ساید بای ساید جدا کرده و به شکل جداگانه بسته‌بندی کنید. به این ترتیب هم وزن یخچال ساید شمابرای اسباب کشی کمتر می‌شود، هم درها حین حرکت دادن یخچال سایدآسیب نمی‌بینند.
البته گاهی هم لازم نیست درها ساید را جدا کنید و می‌توانید طبق توصیه بخش قبل آنها را با چسب نواری پهن محکم کنید.
بعد از آن یخچال ساید را با کیسه حباب‌دار یا جعبه بسته بندی کنید.
حالا باید یخچال تان را به آرامی به پهلو بخوابانید. حواستان باشد که زاویه خواباندن یخچال نباید زیاد شود. برای به پهلو خواباندن یخچال قریزر خوب است که از افراد دیگر کمک بگیرید و بعد با کمک یک اهرم ساده خیلی کم بخش پایینی یخچال فریزر را بلند کنید.
حالا از نفر سوم بخواهید که چرخ مخصوص حمل یخچال فریزر را در زیر یخچال جا بدهد و اصطلاحا یخچال فریزررا روی آن سوار کنید.
در قدم بعد بهتر است که یخچال فریزررا روی چرخ محکم کنید. چطور؟
کافی است که از یک طناب یا کمربند اتصال پهن محکم کمک بگیرید (برخی چرخ‌های حمل یخچال فریزر دارای کمربند اتصال هستند) و یخچال فریزر را به بخش تکیه گاه چرخ ببندید تا هنگام انتقال تکان نخورد.
بعد از آن چرخ را کمی به عقب خم کرده و به راحتی انرا حرکت بدهید.
زمانی که به مقصد رسیدید هم بهتر است بعد از باز کردن کمربند یا طناب اتصال، چرخ را کمی به جلو خم کنید. و از نیروی کمکی بخواهید تا جلوی یخچال فریزربایستد و به آرامی آن را نگهدارد. بعد به آرامی چرخ را از زیر یخچال فریزر آزاد کرده و بعد غول سرمازای خانه خود را سرجایش بگذارید.​​​​​​​

نکات فنی و مهم برای جابجایی بهتر یخچال فریزر که خوب است بدانید
بهتر است دو ساعت قبل از تکان دادن یخچال فریزر آن را خاموش کنید تا موتور قبل از جا‌به‌جایی کمی نفس بکشد و خنک تر شود.
اگر نمی‌خواهید در انبار کاه دنبال سوزن بگردید؛ خوب است که سیم برق یخچال فریزر را به پشت ان بچسبانید. چون ممکن است حین بسته‌بندی کشیده شود و آسیب ببیند .
یا حتی به خاطر فشار زیاد از جایش کنده بشود. (البته اگر مراحل بسته‌بندی یخچال فریزر را به شکل استاندارد انجام بدهید این اتفاق معمولا نمی‌افتد.)

بهتر است از موسسه های باربری مجرب و شناخته شده برای اینکار مدد بخواهید.

مایعات و گازهای یخچال فریزر و لوازم سرد کننده ممکن است در اثر به پهلو خواباندن انها به کمپرسور آسیب وارد کننند؛ برای همین خوب است که انها را در حالت نیمه افقی و ایستاده جابه‌جا کنید.
بعد از رسیدن به مقصد یه دستگاهتان برای عادت کردن به شرایط جدیدش کمی فرصت بدهید. بهتر است که یخچال فریزر را حدود چهار تا شش ساعت بعد از ثابت شدن درمحل جدید روشن کنید. (اگر یخچالفریزر  را به پهلو خواباندید؛ خوب است که بعد از 12 تا 24 ساعت  روشن شود.)​​​​​​​

حرف آخر 
یخچال‌ها و لوازم سرد کننده وسایل گران‌قیمتی هستند که اگر خوب ازشان نگهداری کنید؛ می‌توانند حالاحالاها مهمان آشپزخانه‌ شما باشند. از آن‌جایی که جابجایی به محل جدید این روزها از عادی هم عادی‌تر است، آشنایی با نحوه بسته بندی انها برای اسباب کشی از آن تکنیک ها و فوت‌های کوزه‌گری‌ای است که باعث می‌شود خیالتان از سالم به مقصد رسیدن این وسیله بسیار ضروری راحت باشد.
به امید یک جابجایی بی خطر برای همگی

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش