کولر گازی چگونه کار می کند

ویلیس کریر اولین سیستم تهویه مطبوع مدرن را در سال 1902 اختراع کرد. اختراع ویلیس منجر به افزایش تولید  شد و شروع فیلم های پرفروش تابستانی  رنگ و بویی دیگر پیدا کرد.

پاپ کورن و یک سینمای خنک - هیچ راهی بهتر برای خنک شدن وجود ندارد! مردم به زودی متوجه شدند که کنترل دقیق دما و رطوبت داخل خانه مزایای بسیار خوبی دارد. همه چیز از مراکز تجاری گرفته تا خانه ها به مکانی برای مردم تبدیل شد تا از زندگی در آسایش لذت ببرند.

اما یک کولر گازی چگونه کار می کند؟

مبانی تهویه مطبوع

کولر گازی سه جزء اصلی دارد: کمپرسور، کویل کندانسور و کویل اواپراتور. آنها همچنین دارای یک ماده شیمیایی خاص به نام مبرد هستند که از طریق سیستم حلقه می زند و گرما را جذب و از بین می برد. کار با هم این سه جزء مبرد را از گاز به مایع و به سرعت به گاز تبدیل می کند.

مبرد چیست؟

مبردها یک قدرت فوق العاده جالب دارند – قدرت رفت و برگشت بسیار آسان از مایع به گاز که آنها را در سیستم تهویه مطبوع بسیار مفید می کند. از شیمی دبیرستان (یا آب جوش روی اجاق گاز) می دانید که چگونه آب مایع وقتی به دمای مناسب گرم می شود، به گاز تبخیر می شود - بخار.

مبردها همین کار را انجام می دهند - وقتی در حالت مایع هستند گرما را جذب می کنند و به گاز تبدیل می شوند. در سیستم تهویه مطبوع، مبرد پس از آن مجبور به بازگشت به حالت مایع می شود و باعث می شود که گرما را به بیرون دفع کند و دوباره به داخل خانه می رود تا گرمای بیشتری را بگیرد تا از بین برود.

کولر گازی از کجا هوا می کشد؟

برای خنک کردن داخل خانه یا ساختمان، گرمای داخل باید به بیرون برود. ساده به نظر می رسد. و از جهاتی اینطور است. این کار دمنده و اواپراتور است. همانطور که هوای گرم خانه شما در سراسر کویل های اواپراتور دمیده می شود، مبرد موجود در کویل گرما را جذب می کند و آن را از مایع سرد به بخار داغ تبدیل می کند.

کل این فرآیند به سرعت اتفاق می افتد، هوای خانه شما خنک می شود در حالی که مبرد تبخیر شده داغ گرمای جذب شده را با تلاش کمپرسور و کندانسور به بیرون می ریزد.

کمپرسور و کندانسور کولر گازی چیست؟

کمپرسور و کندانسور در  خارج واحد بیرونی (یا روی پشت بام یک تجارت) با هم کار می کنند.

وظیفه کمپرسورها دقیقاً همین است - فشرده سازی یا افزایش فشار و دمای گاز مبرد. سپس گاز داغ تحت فشار فرستاده می شود تا از طریق کندانسور که در آن تراکم اتفاق می افتد جریان یابد. گرما اغلب با کمک فن در هوا پخش می شود و گاز مبرد دوباره به حالت مایع متراکم می شود تا کل فرآیند دوباره شروع شود.

چه بخشی از واحد تهویه مطبوع به تمیز کردن هوا کمک می کند؟

بیایید یک قدم به عقب برگردیم و به کل روند در حال حرکت نگاه کنیم. ترموستات ها در خانه ما مغز مرکزی عملیات هستند و به سیستم می گویند که چه زمانی دما باید افزایش یا کاهش یابد. هنگامی که ترموستات احساس می کند که دمای هوای اتاق خیلی زیاد است، پیامی را به سیستم می فرستد تا فرآیند خنک سازی را شروع کند.

یک فن هوای گرم را به داخل کانال‌های هوا می‌کشد و در آنجا از یک سیستم فیلتر عبور می‌کند که ذرات معلق در هوا مانند گرد و غبار و پرز را از بین می‌برد. سپس هوای گرم فیلتر شده روی کویل اواپراتور جریان می‌یابد، جایی که مبرد گرما را جذب می‌کند و هوای داخل خنک می‌شود. سپس یک فن هوای خنک شده را از طریق کانال به اتاق های مختلف پمپ می کند.

در همین حال، مبرد به گاز تبدیل شده است و به بیرون حرکت می کند، جایی که کمپرسور گاز را تحت فشار قرار می دهد و آن را به سیم پیچ کندانسور می فرستد. در اینجا فن بیرونی گرما را در هوای بیرون پخش می کند و مبرد تبدیل به مایع می شود و دوباره از طریق چرخه برمی گردد.

انواع کولر گازی

دلیل اینکه Willis Carrier تهویه مطبوع را اختراع کرد، کنترل رطوبت بود. کریر این چالش را برای یافتن راه حلی برای مشکلات رطوبتی که یک چاپگر نیویورکی را آزار می دهد، ارائه کرد. رطوبت باعث کیفیت پایین تولید، از دست دادن روزهای تولید و تهدید برنامه تولید آنها شده بود. علاوه بر ایجاد مشکل در چاپ و ساخت، رطوبت - بخار آب موجود در هوا - مانع از تنظیم دمای بدن توسط بدن ما می شود.

خوشبختانه برای ما، کریر این چالش را پذیرفت و واحدهای تهویه مطبوع امروزی نتیجه همان هدف اول هستند - تهویه اتاق ها با رطوبت زدایی هوا که باعث می شود فضاها برای پوست خنک تر شوند. سیستم‌های تهویه مطبوع مدرن در اشکال و اندازه‌های مختلفی عرضه می‌شوند تا به تنظیم رطوبت و گرما در خانه یا محل کار شما کمک کنند تا همه را خنک و راحت نگه دارد.

انواع مختلف کولر گازی چیست؟

نوع تهویه مطبوع مناسب برای شما و خانه شما به عوامل مختلفی بستگی دارد - اندازه، موقعیت فیزیکی و نحوه استفاده از آن ملاحظات اصلی هستند. بیایید انواع اصلی کولر گازی و مزایا و معایب هر کدام را مرور کنیم.

کولر گازی مرکزی

عنوان شارپ

به عنوان رایج‌ترین نوع سیستم‌ها، سیستم‌های تهویه مطبوع مرکزی برای کسانی که خانه‌های بزرگ‌تری دارند و می‌خواهند چندین اتاق را همزمان خنک کنند، مناسب هستند. یک سیستم مجرای در سراسر خانه کل خانه را بدون قسمتهای گرم یا سرد ثابت نگه می دارد. این سیستم همچنین از فیلترهای هوا برای بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان و حذف گرد و غبار، گرده و ذرات معلق در هوا استفاده می کند. سیستم های تهویه مطبوع مرکزی در ارتباط با سیستم های کوره های موجود کار می کنند - بدون نیاز به کانال کشی جدید.

​​​​​​​کولرهای مرکزی کارآمدتر و کم صداتر از کولرهای اتاق هستند. سیستم های تهویه مطبوع مرکزی از آنجا که فضای کمتری را اشغال می کنند و به خوبی – متمرکز – در فضایی دور از دسترس هستند، دکوراسیون خانه شما را تمیز نگه می دارند.

چرا باید یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی را انتخاب کنیم؟
​​​​​​​

کولر گازی بدون کانال

سیستم های مینی اسپلیت بدون داکت دقیقا مانند سیستم مرکزی اما بدون کانال کار می کنند. سیستم های اسپلیت دارای دو واحد هستند - یکی در بیرون خانه و دیگری در داخل اتاق. از آنجا که هیچ کانالی وجود ندارد، هر واحد باید در اتاق های جداگانه نصب شود.

چرا باید یک سیستم تهویه مطبوع بدون کانال را انتخاب کنیم؟

هنگام در نظر گرفتن سیستمی برای خانه خود، عامل تعیین کننده اغلب نیاز به کانال کشی است. این سیستم‌های تهویه مطبوع بدون کانال تمایل بیشتری به مصرف انرژی دارند و به راحتی به خانه‌های قدیمی یا کوچک‌تری که فضای کافی برای کانال‌کشی ندارند اضافه می‌شوند.

مطالب اضافی: مینی اسپلیت بدون داکت در مقابل هوای مرکزی: مقایسه سریع​​​​​​​

پمپ های حرارتی

یک پمپ حرارتی گرمایش و تهویه مطبوع را در یک واحد ترکیب می کند. چندین گزینه سوخت برای پمپ های حرارتی وجود دارد - گاز، برق و دوگانه سوز. پمپ‌های حرارتی گرما را از هوای بیرون بیرون می‌کشند تا خانه شما را گرم کنند و هنگام خنک‌کردن خانه، فرآیند را معکوس کنند. پمپ های حرارتی برای مناطقی که آب و هوای معتدل دارند عالی هستند.

چرا یک سیستم پمپ حرارتی را انتخاب کنید؟
به عنوان یک منبع اقتصادی گرما (هوا رایگان است!)، پمپ های حرارتی قابل شکست نیستند. اما زمانی که هوا یخبندان یا پایین تر است، به یک سیستم گرمایش پشتیبان نیاز خواهید داشت. اگر روزهای یخبندان زیادی در منطقه خود دارید، پمپ حرارتی گزینه خوبی نیست. سرمایه گذاری در پمپ حرارتی می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه های گرمایش کمک کند و به شما امکان می دهد با برق تجدید پذیر گرم کنید.

چگونه یک کولر گازی برای خانه خود انتخاب کنیم؟

انتخاب کولر گازی برای خانه به چند نکته بستگی دارد:

اندازه خانه شما
بودجه
کانال کشی
بهره وری انرژی
ملاحظات دیگر
اولین قدم برای انتخاب یک کولر گازی این است که مشخص کنید مایلید چه چیزی خرج کنید و چقدر برای نصب آن تلاش خواهید کرد. اگر در خانه قدیمی‌تری هستید که کانال‌کشی ندارد، ممکن است این عامل تعیین‌کننده باشد. برای خانه های جدید، شما لوکس برنامه ریزی یک سیستم را قبل از ساختن خواهید داشت. اگر سیستم قدیمی‌تری را تعویض می‌کنید، مطمئن شوید که سیستم جدید شما دارای گارانتی خوبی است و اندازه آن برای خانه شما حرفه‌ای است.

چه اندازه ای به کولر گازی نیاز دارم؟

تعیین اندازه مناسب کولر گازی برای خانه شما برای هر دو بهره وری انرژی کلیدی است

و سرمایش کافی کوچک بودن سیستم تهویه مطبوع خانه شما را در گرم ترین روزها راحت نگه نمی دارد و سیستم بسیار بزرگ رطوبت را به طور موثری از بین نمی برد.

این ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما زمانی که یک سیستم خیلی بزرگ اغلب اوقات روشن و خاموش می شود، هرگز رطوبت خانه شما را به طور کامل از بین نمی برد و شما را چسبنده و آزرده نگه می دارد.

چگونه اندازه کولر گازی مورد نیاز خود را اندازه گیری کنیم؟

یک نرم کننده با اندازه نامناسب انرژی بیشتری مصرف می کند و به سرعت فرسوده می شود. به عنوان یک قاعده کلی، شما 15 تا 25 BTU قدرت خنک کننده در هر فوت مربع می خواهید. با این حال، عوامل زیادی در تعیین اندازه وجود دارد که بهتر است با یک متخصص صحبت کنید - این وظیفه آنهاست!

شما می توانید محاسبات را برای خودتان انجام دهید، بنابراین وقتی با یک حرفه ای صحبت می کنید، به اطلاعات اولیه ای که نیاز دارید مجهز شوید. BTU های توصیه شده بر اساس ارتفاع سقف، پنجره ها و درها، عایق بندی و میزان نور خورشید در خانه شما متفاوت است، اما می توانید اصول کلی را از طریق ریاضی ساده پیدا کنید.

گرفتن یک نقل قول باید یک فرآیند آسان باشد. متخصصان تهویه مطبوع آماده هستند تا به شما کمک کنند تا بهترین سیستم را برای خانه خود پیدا کنید. مشاوران ما در imenserviceعاشق کمک هستند، بنابراین در صورت هرگونه سوال با ما تماس بگیرید. ما می توانیم به خانه شما بیاییم و اندازه، سقف، پنجره ها و سیستم موجود را ارزیابی کنیم و در مورد گزینه ها بحث کنیم.

موضوع :کولر گازی چگونه کار می کند
​​​​​​​

موضوع :کولر گازی چگونه کار می کند
​​​​​​​

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

نظر دهید

خدمات سرویس و تعمیراتی که شبیه هیچ چیز دیگری نیست

ما به کیفیت خدمات خود افتخار می کنیم. ما به سرعت به تماس ها پاسخ می دهیم و آسیب را به سرعت و کارآمد ترمیم می کنیم. علاوه بر این، قیمت های ما بسیار رقابتی است، به خصوص برای منطقه اندیشه و شهرستان شهریار، و هیچ هزینه پنهانی وجود ندارد. آنچه که می بینی همانست که بدست می آوری.

هنگامی که یک سرویس را رزرو کردید، یک فرصت دو ساعته به شما داده می شود، که به این معنی است که تمام روز منتظر رسیدن آنها نباشید. علاوه بر این، تمامی خدمات ما با ضمانت 12 ماهه ما پشتیبانی می‌شود، بنابراین در صورت بروز مشکل در آینده، یک سال کامل تحت پوشش قرار می‌گیرید.

با ما در ارتباط باشید

آدرس ثبت شده
اندیشه شهریار ،فاز یک ،خیابان شاهد شرقی پ 65
ساعت ها
شنبه تا پنجشنبه: 8 صبح تا 8 بعد از ظهر
جمعه: 10 صبح تا 3 بعد از ظهر

تلفن
36 الی 65513334

خدمات تعمیر و نصب لوازم خانگی  در اندیشه و شهریار​​​​​​​

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش