ماشین ظرفشویی خود را خودتان نصب کنید: راهنمای 10 مرحله ای


نصب ماشین ظرفشویی در یک نگاه
ابزار و مواد: محافظ سطح، پیچ گوشتی، مته برق، سیم برق، مهره سیم، تستر ولتاژ بدون تماس، خط تامین آب، آداپتور زانویی، آچار قابل تنظیم، سطح، اره سوراخ، توقف سه زاویه
مرحله 1: محل کار را آماده کنید
مرحله 2: برق را وصل کنید
مرحله 3: آب را وصل کنید
مرحله 4: شلنگ تخلیه را وصل کنید
مرحله 5: شیلنگ ها و خطوط را مسیریابی کنید
مرحله 6: در ماشین ظرفشویی بکشید
مرحله 7: به کابینت محکم کنید
مرحله 8: خط آب را به منبع آب وصل کنید
مرحله 9: شلنگ تخلیه را وصل کنید
مرحله 10: تست
ماشین ظرفشویی می تواند ساعت های بی شماری را در شما صرفه جویی کند وگرنه صرف شستن ظروف با دست می شود. نه تنها این، بلکه ماشین‌های ظرفشویی مدرن حتی ممکن است آب کمتری نسبت به شستن دستی مصرف کنند و در قبض آب و برق ماهانه شما صرفه‌جویی کنند. متأسفانه ماشین ظرفشویی گران است و پرداخت هزینه برای نصب ماشین ظرفشویی شما به صورت حرفه ای می تواند هزینه آن را بیشتر کند.
این ممکن است برای شما هم جالب باشد: هزینه نصب ماشین ظرفشویی چقدر است؟
خبر خوب؟ نصب ماشین ظرفشویی یک کار ساده و شگفت آور است، به خصوص اگر دستگاه قدیمی از قبل جدا شده باشد یا برای اولین بار ماشین ظرفشویی را نصب می کنید. اگر برای شما هم اینطور است و می خواهید مقداری پول پس انداز کنید، برای آموزش نصب ماشین ظرفشویی به ادامه مطلب مراجعه کنید.
چیزهایی که نیاز دارید:

 • محافظت از سطح: مقوا، پارچه سقوط و غیره
 • پیچ گوشتی

 • مته برقی
 • سیم برق (اختیاری)
 • مهره سیم (اختیاری)
 • تستر ولتاژ بدون تماس (اختیاری)
 • خط آبرسانی
 • آداپتور آرنج 90 درجه (اختیاری)
 • آچار قابل تنظیم
 • سطح کوچک
 • بیل اره یا اره سوراخ 1 1/2 تا 2 اینچی (اختیاری)
 • توقف زاویه سه طرفه (اختیاری)

نصب ماشین ظرفشویی
1. منطقه کاری خود را آماده کنید
با قرار دادن سطح محافظ (مانند پارچه قطره یا چند تکه مقوا) در مقابل محل نصب ماشین ظرفشویی، از کف خود محافظت کنید. جعبه حاوی ماشین ظرفشویی جدید خود را روی محافظ سطح قرار دهید و ماشین ظرفشویی را با احتیاط از بسته بندی خارج کنید. در حالی که ضروری نیست، باقی گذاشتن لایه پلاستیک محافظ در جلوی ماشین ظرفشویی به جلوگیری از هرگونه خط و خش در هنگام نصب کمک می کند.
اگر می‌خواهید ماشین ظرفشویی خود را سیم‌کشی کنید - مستقیماً به کابل برقی که از دیوار بیرون می‌آید وصل می‌شوید - کلید مدار را که ماشین ظرفشویی را کنترل می‌کند روی تابلوی برق اصلی خانه‌تان خاموش کنید. ماشین ظرفشویی باید مدار و قطع کننده اختصاصی خود را داشته باشد، بنابراین شکن مناسب باید به وضوح در داخل پنل مشخص شود. پس از خاموش شدن بریکر، با لمس یک تستر ولتاژ غیر تماسی به کابل، مطمئن شوید که برقی به کابل برق نمی رود.
توجه: اگر برای اولین بار است که ماشین ظرفشویی را نصب می کنید، ممکن است مجبور شوید برای نصب یک مدار اختصاصی، یک برقکار استخدام کنید یا یک کابل برق را به محل نصب بکشید.
2. سیم برق را وصل کنید
دو راه برای تامین برق ماشین ظرفشویی شما وجود دارد: اتصال سیمی سخت یا اتصال دوشاخه ای که به پریز برق وصل می شود.
ماشین ظرفشویی های جدید به ندرت دارای سیم برق نصب شده هستند، بنابراین باید جداگانه وصل شوند. اگر از اتصال دوشاخه استفاده می‌کنید، می‌توانید یک سیم برق کاملاً جدید بخرید، یا اگر سیم ظرفشویی قدیمی‌تان هنوز سالم است، دوباره از سیم آن استفاده کنید. هنگام استفاده از اتصال سیمی، به کابل برق موجود که از دیوار شما خارج می شود وصل می شوید، بنابراین نیازی به سیم جداگانه نیست. صرف نظر از اینکه از کدام روش استفاده می کنید، مراحل مربوط به اتصال سیم به ماشین ظرفشویی شما تقریباً یکسان است.
دستگاه را با احتیاط به پشت خم کنید تا سیم کشی برق و اتصالات لوله کشی در دسترس تر باشد. با برداشتن پیچ‌هایی که آن را در جای خود محکم می‌کنند و آن را بیرون می‌کشید، کیک پلیت - پانل دسترسی مستطیلی نازک در پایه ماشین ظرفشویی را بردارید.
جعبه اتصال را که یک جعبه فلزی مربعی شکل است که سیم‌های برق به آن می‌رود، شناسایی کنید. پیچ های نگهدارنده پوشش را بردارید و آن را بکشید.
سه سیم در معرض انتهای سیم برق را به دهانه گرد در جعبه اتصال وارد کنید. بسته به جعبه، ممکن است سه سیم رنگی در داخل آن وجود داشته باشد یا سه کانکتور ترمینال رنگی که شبیه شکاف های مستطیلی با پیچ در بالا هستند.
هنگام اتصال به سیم، رنگ‌های سیم مربوطه را با مهره‌های سیمی بپیچانید: سیاه به سیاه، سفید به سفید و سیم برهنه به سیم لخت. برای اتصالات ترمینال، از یک پیچ گوشتی برای باز کردن پیچ در بالای هر ترمینال استفاده کنید تا زمانی که فک ها به اندازه کافی باز شوند تا رنگ سیم مربوطه را وارد کنید. سیم را در ترمینال قرار دهید و پیچ را محکم کنید تا سیم محکم در جای خود ثابت شود.
پس از اتصال تمام سیم ها، صفحه پوشش جعبه اتصال را دوباره نصب کنید.
​​​​​​​

3. منبع آب را وصل کنید
ورودی منبع آب را روی ماشین ظرفشویی خود قرار دهید، که یک دهانه گرد و رزوه ای خواهد بود. برخی از ورودی ها دارای رزوه های ماده با رزوه هایی در امتداد قطر داخلی ورودی یا نخ های نر با نخ هایی در امتداد قطر بیرونی ورودی هستند. اینکه آیا ورودی دارای رزوه‌های نر یا ماده باشد، تعیین می‌کند که از چه نوع خط آب یا آداپتورهایی استفاده کنید، که اغلب باید جداگانه خریداری شوند.
برای جلوگیری از پیچ خوردگی در خط آب، باید یک خم 90 درجه از ورودی خارج شود. این کار را می توان با خرید یک خط تامین آب با زانویی 90 درجه از پیش نصب شده یا نصب یک زانویی 90 درجه جداگانه روی ورودی قبل از اتصال خط آب به آن به دست آورد.
در هر صورت، نخ های نر را با نوار تفلون بپیچید تا از مهر و موم بدون نشتی اطمینان حاصل کنید. از یک آچار قابل تنظیم استفاده کنید تا خط را روی ورودی پیچ کنید تا محکم شود و خط به سمت پشت دستگاه باشد.
4. شیلنگ تخلیه را وصل کنید
برخی از ماشین ظرفشویی ها با شلنگ تخلیه از قبل متصل هستند، اما برخی دیگر نیاز به نصب جداگانه دارند.
برای نصب شلنگ تخلیه، آن را روی خروجی تخلیه ماشین ظرفشویی فشار دهید و با گیره ارائه شده در جای خود محکم کنید. نوع گیره ای که شامل می شود می تواند بین سازنده ها متفاوت باشد، بنابراین برای مراحل نصب خاص به دستورالعمل های سازنده مراجعه کنید. هنگامی که در جای خود قرار گرفت، شلنگ را بکشید تا مطمئن شوید که ایمن است.
مقالات مرتبط بیشتر:
آخرین باری که شیلنگ های لوازم خانگی خود را تعویض کردید چه زمانی است؟ در اینجا نحوه تغییر همه آنها آورده شده است
کثیفی باید آنها را تمیز کند: چرا لازم نیست ظروف خود را از قبل بشویید
معامله با ماشین ظرفشویی رومیزی چیست؟
در شستشو گم نشوید: چگونه از ماشین ظرفشویی خود به طور موثر استفاده کنید
آیا باید ماشین ظرفشویی خود را تعمیر یا تعویض کنید؟

5. کابل ها و شیلنگ ها را در زیر سینک قرار دهید
خط تامین آب، سیم برق و شلنگ تخلیه را از سوراخ بین محل نصب ماشین ظرفشویی و کابینت سینک عبور دهید. اگر در حال تعویض ماشین ظرفشویی قدیمی هستید، از همان سوراخی که ماشین ظرفشویی قدیمی خود استفاده می کرد استفاده کنید. اگر برای اولین بار است که ماشین ظرفشویی را نصب می کنید، باید یک سوراخ 1 1/2 تا 2 اینچی (4 تا 5 سانتی متری) با بیل یا اره سوراخ برای خطوط و طناب های خود دریل کنید.
6. ماشین ظرفشویی را به داخل دهانه بکشید
ماشین ظرفشویی را به صورت عمودی قرار دهید و با احتیاط آن را در محل استراحت نهایی خود در داخل دهانه بلغزانید. پایه های پایین ماشین ظرفشویی را طوری تنظیم کنید که قسمت بالایی دستگاه با قسمت پایین کابینت برخورد کند. مراحل دقیق تنظیم ارتفاع می تواند متفاوت باشد، اما معمولاً شامل سفت کردن یا شل کردن مهره روی پای ماشین ظرفشویی با یک آچار قابل تنظیم است.
یک سطح کوچک را در بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید تا از تراز بودن آن مطمئن شوید. اگر نه، پاها را تا زمانی تنظیم کنید که باشد.​​​​​​​

7. ایمن در کابینه
درب ماشین ظرفشویی را باز کنید و زبانه های نصب را در بالای دستگاه قرار دهید، که باید با لبه پایینی کابینت تماس داشته باشد. از یک مته برقی استفاده کنید تا پیچ های ارائه شده را از طریق زبانه ها و داخل کابینت بکشید تا آن را در جای خود محکم کنید.
8. خط آب را به منبع آب وصل کنید
خط تامین آب را به توقف زاویه سه طرفه (معروف به شیر تامین آب) زیر سینک خود وصل کنید. یک استاپ زاویه سه طرفه دارای دو خروجی است: یکی برای سینک ظرفشویی و دیگری برای ماشین ظرفشویی. اگر در حال تعویض یک ماشین ظرفشویی قدیمی هستید، یک توقف زاویه سه طرفه باید قبلاً نصب شده باشد. اگر نصب جدیدی را انجام می دهید، احتمالاً باید یک توقف زاویه سه طرفه نصب کنید تا خط آب ماشین ظرفشویی خود را به منبع آب خانه خود متصل کنید.
خط تامین آب را روی پایه زاویه پیچ کنید و با یک آچار قابل تنظیم آن را محکم کنید. برای ارتقای یک اتصال بدون نشتی، قبل از وصل کردن خط آب، رزوه های استاپ زاویه را با نوار تفلون بپیچید.
آب را با چرخاندن دستگیره دریچه توقف زاویه در خلاف جهت عقربه های ساعت روشن کنید و نشتی اطراف اتصالات دو سر خط را بررسی کنید.​​​​​​​

9. شیلنگ تخلیه را وصل کنید
شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی یا به یک شکاف هوای نصب شده در پایین کابینت سینک یا مستقیماً به زباله دان زیر سینک متصل می شود. یک شکاف هوا با وارد شدن دو شیلنگ به داخل فاضلاب از برگشت پساب جلوگیری می کند: یکی به ماشین ظرفشویی و دیگری به سمت زباله. اگر ماشین ظرفشویی قدیمی را تعویض می کنید، از هر روشی که دستگاه قدیمی شما استفاده می کرد استفاده کنید. برای نصب های جدید، به کدهای لوله کشی محلی خود مراجعه کنید تا ببینید در منطقه شما چه چیزی مورد نیاز است.
در هر صورت، شلنگ تخلیه را روی خروجی تخلیه که استفاده می کنید فشار دهید و آن را با گیره های ارائه شده در جای خود محکم کنید.
10. تست کنید
اگر کانکتور برق را روی دستگاه نصب کرده اید، سیم برق را به دیوار وصل کنید. اگر قبلاً این کار را نکرده اید، پلاستیک محافظ جلوی ماشین ظرفشویی را بردارید. دستگاه را روشن کنید. نشتی در اطراف خط تامین آب در حین کار و خط تخلیه در هنگام تخلیه آن در پایان چرخه شستشو بررسی کنید. اگر همه چیز کار می کند و هیچ نشتی تشخیص داده نمی شود، ماشین ظرفشویی شما برای استفاده روزمره آماده است.​​​​​​​​​​​​​​

خدمات فنی قهرمانی

​ثبت سریع آدرس
​​​​​​​با اپلیکیشن ایمن سرویس

با ورود به این قسمت شما میتوانید نوع سرویس درخواستی ،نوع دستگاه ،برند لوازم خانگی ،آدرس  و شماره تماس خود را وارد و سیستم خودکار آدرس شما را در پنل مدیریت ثبت و تکنسین مربوطه به محل اعزام میگردد

ورود

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش