جاروبرقی یکی از همه کاره ترین تجهیزات نظافتی موجود است و وسیله ای ضروری برای تمیز کردن و نگهداری خانه شما با سهولت و کارایی است. اما چگونه می دانید کدام یک برای شما بهترین است؟

شما می توانید بر اساس قیمت، بودجه، نام تجاری و وزن پیش بروید، اما مهم نیست که چگونه آن را برش می دهید، خرید بهترین جاروبرقی تعهد بزرگی است. قبل از سرمایه گذاری در جاروبرقی، دانستن اصول اولیه جاروبرقی و ویژگی های مهم آن بسیار مهم است.

نگران نباشید؛ ما تمام کارهای سنگین را برای شما انجام داده ایم. ما این راهنمای خرید جاروبرقی را گردآوری کرده ایم که به شما کمک می کند بهترین جاروبرقی را برای نیازهای خود پیدا کنید.

بنابراین بیایید با تمام ویژگی های ضروری و مهمی که قبل از خرید یک جاروبرقی جدید باید در نظر بگیرید، شروع کنیم.

1. انواع مختلف جاروبرقی برای انتخاب

رویکرد "یک اندازه برای همه" در مورد جاروبرقی ها اعمال نمی شود. جاروبرقی ها انواع مختلفی دارند که هر کدام متفاوت عمل می کنند و مزایا و معایب خاص خود را دارند.

جاروبرقی های عمودی

جاروبرقی معمولی

جاروبرقی معمولی دارای یک مخزن  و یک میله کششی برای تمیز کردن سطوح مختلف می باشد. از آنجایی که مخزن  شامل چرخ‌های چرخان است، کشیدن آن‌ها راحت‌تر از مدل‌های عمودی است.

جاروبرقی های دستی

اینها مینی ماشین هایی هستند که به راحتی می توانید برای تمیز کردن سطوح مختلف در دست بگیرید. استفاده از جاروبرقی های دستی چندان سنگین نیست و تمیز کردن سریع و موثر نقطه ای را ارائه می دهد. آنها در دو مدل سیمی و بی سیم موجود هستند که می توانید متناسب با آن انتخاب کنید.​​​​​​​

جاروبرقی چوبی

جاروبرقی چوبی
جاروبرقی های چوبی شبیه به مدل های ایستاده به نظر می رسند که از بدنه ای چوب مانند با دسته و سر پاور تشکیل شده است. اما آنها به اندازه جاروبرقی های عمودی سنگین نیستند، بنابراین استفاده آسان را تضمین می کنند.

نحوه انتخاب بهترین جاروبرقی

 جاروبرقی ربات

جاروبرقی های رباتیک بسیار مد روز، نوآورانه و با تکنولوژی بالا، بهترین انتخاب برای کسانی است که از بلند کردن انگشت خود برای تمیز کردن متنفر هستند. آنها با برنامه نویسی هوشمند، بهترین نظافت ممکن را بدون دخالت دست انجام می دهند.

2. ترجیح شما چیست؟
I. وکیوم کیسه ای یا بدون کیسه
در خلاء کیسه ای، خاک و گرد و غبار در یک کیسه یکبار مصرف جمع آوری می شود. وقتی کیسه پر شد، باید کیف جدیدتر را جایگزین کنید. به خاطر داشته باشید که موردی را انتخاب کنید که شامل مواد ساخت و ساز خوب برای کیف باشد. از نشت گرد و غبار به هوا جلوگیری می کند. از جنبه مثبت، آنها برای مبتلایان به آلرژی بهترین هستند، بهداشتی هستند و نیاز به نگهداری کمتری دارند.

از جنبه منفی، از آنجایی که آنها با هیچ نشانگر همراه نیستند، باید مراقب زمان تعویض کیف باشید. برای اطمینان از عملکرد بهینه جاروبرقی کیسه ای خود، تعویض کیسه در فواصل زمانی مکرر بسیار ضروری است. همچنین، اگر کیف را مرتباً عوض نکنید، می توانند شروع به بوییدن کنند.

از طرف دیگر جاروبرقی های بدون کیسه به دلیل سهولت استفاده و نگهداری آسان این روزها بسیار مد روز هستند. آنها گزینه دوستدار محیط زیست هستند زیرا از فیلترهای قابل استفاده مجدد استفاده می کنند و از کیسه هایی که در زباله ها ختم می شود استفاده نمی کنند. به علاوه، آنها همچنین ارزان هستند زیرا نیازی به هزینه کردن برای خرید کیف ندارید.

از جنبه منفی، اینها هنگام خالی کردن فنجان یا قوطی گرد و غبار کمی آشفته تر هستند، زیرا احتمال ریزش باقی مانده وجود دارد که در نتیجه باعث واکنش آلرژیک نیز می شود.

II. جاروهای سیمی یا بی سیم

​​​​​​​انتخاب بین جارو شارژی یا سیمی به نیاز شما بستگی دارد. خوب، آنها نیز مجموعه ای از مزایا و معایب خاص خود را دارند، به طوری که شما می توانید یکی از مواردی که نیازهای تمیز کردن خود را دارد انتخاب کنید.

جاروهای سیمی عملکرد بسیار خوبی دارند، زیرا اگر منبع تغذیه قابل اعتمادی داشته باشند، می توانند طولانی کار کنند. آنها قدرت مکش بالایی را ارائه می دهند که آنها را قادر می سازد به راحتی فرش ها و انواع کف را تمیز کنند. بعلاوه، آنها می توانند گرد و غبار بسیار بیشتری نسبت به جاروهای بی سیم در خود نگه دارند و نیازی به تخلیه مکرر ندارند. در واقع جاروهای سیمی برای کسانی که ترجیح می دهند کل خانه را یکباره تمیز کنند بهترین است.

از جنبه منفی، جاروهای سیم دار حرکت را محدود می کنند، زیرا شما فقط می توانید قسمتی را که سیم می تواند به آن برسد را تمیز کنید. همچنین، برای استفاده از آنها به منبع تغذیه ثابت نیاز دارید. آنها هم کمی حجیم هستند.

از سوی دیگر، جاروهای شارژی برای کسانی که از درهم و برهم شدن سیم‌ها اجتناب می‌کنند، بهترین هستند. آنها بر روی باتری های دائمی یا قابل تعویض کار می کنند و قابل حمل بودن این وسایل آنها را به گزینه ای عالی برای اکثر صاحبان خانه تبدیل می کند.

طراحی سبک و جمع و جور آن اجازه می دهد تا ماشین، مبلمان، پله ها، گوشه ها و شکاف ها را به راحتی جاروبرقی بکشید. حتی بیشتر، قطعات آن به راحتی قابل جدا شدن هستند و امکان تمیز کردن و نگهداری آسان جاروبرقی شما را فراهم می کند.

از جنبه منفی، آنها عمر باتری محدودی دارند که جلسات تمیز کردن شما را محدود می کند. ظرفیت فنجان گرد و غبار آنها نیز در مقایسه با جاروهای سیمی کمتر است، بنابراین نیاز به تخلیه مکرر ظرف گرد و غبار دارید.

III. جاروبرقی مرطوب و خشک
اگر می خواهید هر دو حالت خشک و مرطوب را از یک جاروبرقی تمیز کنید، بهتر است بهترین جاروبرقی مرطوب و خشک را به جای جاروبرقی فقط مرطوب یا فقط خشک انتخاب کنید. این نه تنها کثیفی و زباله های خشک را جمع می کند، بلکه به تمیز کردن نشت مرطوب از کف و فرش کمک می کند.

3. چه نوع سطحی را می خواهید با جاروبرقی خود تمیز کنید؟
انتخاب نوع جاروبرقی به سطحی که می خواهید تمیز کنید نیز بستگی دارد.

برای تمیز کردن کف‌های لخت، از جمله کف‌های چوب سخت، کاشی، سنگ یا حتی بتنی، استفاده از جاروبرقی عمودی یا قوطی بهترین انتخاب است. عمودی قدرت مکش بسیار خوبی را ارائه می دهد و از طرف دیگر قوطی دارای چرخ های انعطاف پذیر و چرخان و قوطی است که به راحتی در کل خانه شما مانور می دهد بدون اینکه اثری از خود بجا بگذارد.
وقتی نوبت به تمیز کردن فرش می‌رسد، باز هم، یک قوطی و ایستاده بهترین کار را دارد. آنها شامل یک میله کوبنده محکم با رول قلم مو هستند تا کثیفی و زباله های انباشته شده روی فرش را از بین ببرد و به راحتی آن را تمیز کند. اما مهمترین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که اطمینان حاصل کنید که رول برس دارای ارتفاع قابل تنظیم برای بهبود تمیز کردن و فشار دادن در ارتفاعات مختلف شمع است.
برای تمیز کردن پله ها، خرید جاروبرقی قوطی با شلنگ بلند و ضمائم را توصیه می کنیم تا به راحتی بتواند در نرده ها و اطراف آن قرار بگیرد.
برای تمیز کردن سریع، اطراف آشپزخانه، پارچه‌ها و روکش‌ها، فضای داخلی خودرو، مبلمان و غیره، خرید یک جاروبرقی یا جاروبرقی دستی بهترین انتخاب است. آنها در دو مدل سیمی و بی سیم برای استفاده آسان در دسترس هستند. اما آنها فاقد قدرت و تطبیق پذیری نسبت به جاروبرقی های ایستاده یا قوطی هستند.
جاروبرقی های رباتیک برای بهترین نظافت کف طراحی شده اند، اما برای نظافت راه پله، تمیز کردن مبلمان و تمیز کردن فضای داخلی خودرو در نظر گرفته نشده اند.
4. پیوست های لازم برای تمیز کردن همه کاره
علاوه بر همه، هر نوع جاروبرقی که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که شامل اتصالات همه کاره برای رفع نیازهای مختلف نظافت است. بهترین ضمیمه هایی که ممکن است پیدا کنید ابزارهای استاندارد شکاف، برس گردگیری، برس اثاثه یا لوازم داخلی و غیره هستند. برخی از آنها حتی دارای ضمیمه هایی برای از بین بردن موهای حیوانات خانگی، تمیز کردن تشک ها، گردگیری پنکه های سقفی، و شکاف ها و پرده های پنجره هستند.

سوالات متداول جاروبرقی​​​​​​​

توجه داشته باشید:

جاروبرقی با برس موتوری بهتر از جاروبرقی که فقط با مکش کار می کند فرش ها را تمیز می کند.
اطمینان حاصل کنید که جاروبرقی همراه با کلید روشن/خاموش برس رول است. بنابراین، می‌توانید هنگام تمیز کردن کف‌های لخت، رول برس را خاموش کنید تا به آن آسیب نرسد و از پخش شدن زباله در اطراف جلوگیری کنید. و برای تمیز کردن فرش، به سادگی آن را روشن کنید.
لبه پاک کن ها یک ابزار اختیاری هستند و برای تمیز کردن موکت دیوار به دیوار مفید هستند.
بهتر است مدل هایی را که دارای کنترل تنظیم ارتفاع شمع هستند در نظر بگیرید. این امکان را به شما می دهد که فرش ها را با ارتفاع پرزهای متغیر تمیز کنید. (فرش کم پرز، فرش پرز متوسط و فرش پر پرز).

5. قدرت مکش
قدرت مکش خلاء نقش بسیار مهمی در تعیین راندمان و عملکرد تمیز کنندگی آن دارد. هر چه قدرت مکش بیشتر باشد، بهتر می تواند کثیفی، گرد و غبار و زباله را از سطوح مختلف پاک کند.

با توجه به مشخصات سازنده، قدرت مکش به روش‌های مختلفی اندازه‌گیری می‌شود، از جمله: وات، آمپر، CFM (فوت مکعب در دقیقه)، یا AW (وات هوا). اجازه دهید ابتدا این واحدها را درک کنیم تا قدرت مکش خلاء را بهتر بشناسیم.

وات- رایج ترین واحدی است که توسط سازندگان برای تعیین قدرت مکش یک خلاء ارائه می شود. در اینجا، وات به مصرف برق موتور اشاره دارد. به عنوان یک قاعده کلی، هرچه وات موتور بیشتر باشد، قدرت مکش خلاء بهتر خواهد بود.

آمپر- واحد آمپر همان وات است، زیرا مصرف برق را نیز نشان می دهد. بنابراین، به عنوان یک قانون کلی، هر چه آمپر بیشتر باشد، قدرت مکش بهتر است.

CFM- نشان دهنده قدرت جریان هوا از سطح به کیسه یا سطل در خلاء است. در واقع مقدار هوای مکیده شده توسط خلاء در یک دقیقه است و بر حسب فوت مکعب در دقیقه اندازه گیری می شود. لازم به ذکر است که هر چه مقدار CFM بیشتر باشد، قدرت مکش بیشتر است.

AW- یکی دیگر از واحدهای اندازه گیری قدرت مکش یک خلاء است. این واحد به مقدار وات مورد استفاده دستگاه برای حمل یک واحد هوا از طریق یک دهانه (معمولاً نازل خلاء) اشاره دارد.

نکته:

بهتر است مدلی را انتخاب کنید که دارای نیروی مکش متغیر باشد. برای تمیز کردن وسایل ظریف مانند پارچه‌ها، فرش‌های کوچک و غیره بدون آسیب رساندن به آنها مفید خواهد بود.

6. انتخاب ظرفیت مناسب
به طور کلی، اندازه کیسه گرد و غبار یا فنجان نشان دهنده ظرفیت جاروبرقی است. هر چه بزرگتر باشد، کمتر نیاز به تعویض یا تخلیه دارد.

برای مصارف خانگی، ظرفیت ظرف کثیفی در جاروبرقی باید از 2 لیتر تا 10 لیتر باشد که بسته به دفعات تمیز کردن می توانید انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که جاروبرقی های دستی دارای فنجان های گرد و غبار کوچک تری نسبت به مدل های قوطی یا عمودی هستند. از طرف دیگر، جاروبرقی های مرطوب و خشک دارای محفظه های جداگانه برای ذخیره زباله های خشک و مرطوب هستند.

7. فیلتراسیون HEPA
همه جاروبرقی ها در حین کار، ذرات را دوباره به هوا باز می کنند. خوب، بیشتر جاروبرقی ها دارای یک فیلتر پست هستند تا این ذرات را جذب کرده و از فرار آنها به هوا جلوگیری کنند. با این حال، اینها خیلی خوب کار نمی کنند، زیرا هنوز برخی از ذرات را به هوا می ریزند و باعث ایجاد آلرژی می شوند.

بنابراین، اگر کسی در خانه شما از آلرژی، آسم یا هر بیماری دیگر ناشی از ذرات ریز یا آلرژن های موجود در هوا رنج می برد، خرید بهترین جاروبرقی با فیلتر هپا را به شدت توصیه می کنیم.

فیلترهای HEPA قادر به حذف 99.97 درصد از تمام ذرات کوچک به اندازه 0.3 میکرون از هوایی است که از آن عبور می کند. بنابراین، ارائه یک محیط تمیز، سالم و بهداشتی در حین و پس از جاروبرقی.

اما مطمئن شوید که بسته به دفعات استفاده، فیلترهای هپا را هر 6 تا 12 ماه یکبار تعویض کنید. کارایی و عملکرد جاروبرقی شما را حفظ می کند.

8. عمر باتری مدل های بی سیم
اگر دوست دارید از جاروهای شارژی استفاده کنید، این نکته مهمی است. فقط عمر باتری جارو شارژی تعیین می کند که چه مدت می توانید از آن برای یک جلسه تمیز کردن استفاده کنید. باتری‌های لیتیوم یونی از نظر شارژ سریع و عمر باتری بیشتر بهترین هستند. با این حال، ملاحظات کلیدی عبارتند از:

مدلی را انتخاب کنید که زمان اجرا را از حداقل ده دقیقه تا حداکثر یک ساعت ارائه می دهد. اگرچه زمان اجرا به حالتی که استفاده می کنید نیز بستگی دارد. اگر جاروبرقی را روی تنظیمات تمیزکننده پرقدرت اجرا کنید، عمر باتری را در مقایسه با تنظیم حالت استاندارد به کمترین میزان کاهش می‌دهد.
زمان شارژ نیز بسیار مهم است. مدل های مختلف زمان شارژ متفاوتی دارند که از 1 ساعت تا 16 ساعت متغیر است.
برخی از مدل‌های جارو شارژی با باتری‌های یدکی نیز عرضه می‌شوند، بنابراین می‌توانید در صورت تمام شدن آب باتری موجود، آنها را به راحتی تعویض کنید.
9. طول سیم و کنترل
سیم بسیار بلند همیشه بهترین است زیرا می تواند در حین تمیز کردن دسترسی شما را افزایش دهد. طول طناب در خلاء از 16 فوت تا 39 فوت متغیر است.

وقتی صحبت از کنترل سیم به میان می‌آید، برخی دارای ویژگی چرخش خودکار سیم هستند که به‌طور خودکار با کشیدن یا فشار دادن یک دکمه، سیم را به‌طور خودکار به عقب می‌پیچد. برخی از مدل‌ها همچنین شامل (اغلب جاروبرقی‌های عمودی) یک گیره رها کردن بند ناف هستند که به شما امکان می‌دهد کل بند ناف را به‌جای یک بسته در یک زمان آزاد کنید.

10. سطح نویز
استفاده از جاروبرقی پر سر و صدا به هیچ وجه قابل تحمل نیست. صدای کمی از جاروبرقی آشکار است، اما صدای زیاد بسیار آزاردهنده است. میزان صدایی که خلاء در حین کار ایجاد می کند بر حسب دسی بل (dB) اندازه گیری می شود. مطمئن شوید که جاروبرقی با صدای کمتر از 60 دسی بل را انتخاب کنید که جاروبرقی بی صدا محسوب می شود.

11. سهولت استفاده
استفاده از جاروبرقی که کارکرد آن دشوار است، بدون شک انتخاب بهتری نیست. شما باید مدلی را انتخاب کنید که تمام راحتی را در حین کار ارائه دهد. نکات کلیدی که باید در مورد استفاده آسان از جاروبرقی در نظر بگیرید عبارتند از:

جاروبرقی سبک وزن را برای حمل آسان و تمیز کردن راحت انتخاب کنید.
اطمینان حاصل کنید که دارای یک دسته ارگونومیک برای تجربه راحت جاروبرقی است.
برخی از مدل‌ها دارای نمایشگر LED هستند تا حالت‌های مختلف را زیر نظر داشته باشند.
چراغ های LED روی کف جاروبرقی اجازه می دهد تا گوشه های تاریک را روشن کنند.
مکانیسم تخلیه آسان سطل زباله نیز باید در نظر گرفته شود.
اگر از مدل بی‌سیم استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که یک داک شارژ مناسب برای شارژ آسان دارد.
نشانگر عمر باتری نیز یک مزیت اضافه برای بررسی میزان زمان باقی مانده برای جلسه تمیز کردن فعلی است.
12. قیمت خلاء
محدوده قیمت جاروبرقی با کیفیت خوب به نوع، برند، ویژگی های موجود در آن و قابلیت های اضافی آن بستگی دارد. مدل های دستی ارزان تر از سایر انواع جاروبرقی هستند. از سوی دیگر، جاروبرقی های رباتیک گران قیمت هستند، اما ویژگی و عملکردی که ارائه می دهد ارزش هزینه را دارد.

قبل از انتخاب هر مدلی، ابتدا بودجه خود را تعیین کنید، نیازهای خود را بسنجید و سپس روی مدل مناسب خود سرمایه گذاری کنید.

13. برند
این برند کیفیت، بهترین عملکرد و طول عمر را تضمین می کند. بهترین مارک هایی که می توانید انتخاب کنید

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

نظر دهید

وبلاگ

خدمات ما را ارزیابی کنید

آیا ما را به دوستان خود توصیه می کنید؟

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

نمایندگی مجاز ابسال پاکشوما بوتان انرژی توشیبا در اندیشه و ​​​​شهریار

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش