خدمات ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. 

خدمات ما

نحوه تشخیص مشکلات تخلیه و موتور در ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی شما به درستی تخلیه نمی کند، یا اگر ماشین ظرفشویی شما اصلاً تخلیه نمی کند، چند دلیل احتمالی برای این خطا وجود دارد. این دلایل می تواند از یک انسداد ساده تا یک قطعه معیوب که نیاز به تعویض دارد تا ماشین ظرفشویی شما تخلیه شود و دوباره به درستی کار کند، متغیر باشد. هر مشکلی که باشد، ما اینجا هستیم تا کمک کنیم. در این راهنما، نحوه تشخیص مشکلات تخلیه و موتور در ماشین ظرفشویی را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید دستگاه خود را به کار برگردانید.

آنچه شما نیاز خواهید داشت​​​​​​​

  • مولتی متر
  • ​​​​​​​پیچ گوشتی 

ماشین ظرفشویی اصلا آب نمیکشه​​​​​​​​​​​​​​


بیایید با تشخیص ماشین ظرفشویی شروع کنیم که اصلاً آب را تخلیه نمی کند. این معمولاً به دلیل انسداد در پمپ تخلیه ، مانند یک تکه شیشه شکسته یا یک جسم خارجی دیگر ایجاد می شود. اگر یک لیوان یا اقلام مشابه را در ماشین ظرفشویی شکستید، مهم است که مطمئن شوید که تمام شیشه را به طور کامل جدا کرده اید تا از انسداد این چنینی جلوگیری کنید. این شامل بررسی و پاک کردن فیلتر است .
​​​​​​​​​​​​​​

اگر یک تکه شیشه از چنگ شما دور شده و به پمپ تخلیه راه پیدا کرده است، می توانید این موضوع را با صدایی که ماشین ظرفشویی ایجاد می کند تشخیص دهید. حدود پنج ثانیه پس از شروع چرخه ماشین ظرفشویی، پمپ تخلیه شروع به تولید صدای کم زمزمه می کند. این به دلیل این است که یک تکه شیشه مانع از چرخش پروانه می شود و در نتیجه پمپ ماشین ظرفشویی به درستی کار نمی کند. وقتی این اتفاق افتاد، باید انسداد را برطرف کنید.

تماس با ما

نحوه برداشتن و بررسی پمپ تخلیه

قبل از شروع به جدا کردن ماشین ظرفشویی برای دسترسی به انسداد، ابتدا مطمئن شوید که منبع آب را قطع کرده و شیلنگ ورودی را از پشت ماشین ظرفشویی جدا کنید تا به طور تصادفی به آن آسیب نرسانید.​​​​​​​

مرحله 1: صفحه پایه را بردارید


ماشین ظرفشویی را روی پشت آن (نه کنار آن) قرار دهید تا به صفحه پایه دسترسی پیدا کنید، مطمئن شوید که در حین انجام این کار، شلنگ تخلیه را به دام نیندازید یا به آن آسیب نرسانید . سپس باید صفحه پایه را بردارید. برخی از ماشین های ظرفشویی دارای یک صفحه پایه هستند که می توان آن را با بازکردن ساده پایه ها جدا کرد، اما برخی دیگر دارای صفحه پایه ای هستند که توسط پیچ در جای خود پیچ ​​می شوند. برای برداشتن صفحه پایه، پیچ ها را با پیچ گوشتی خود باز کنید (در صورت وجود) و همچنین پایه ها را باز کنید.
هنگامی که صفحه پایه را به طور کامل باز کردید، همچنان از داخل توسط یک کلید ضد سیل در جای خود ثابت می شود . برای جدا کردن کامل صفحه پایه، باید کلید ضد سیل را نیز باز کنید.

تماس با ما

مرحله 2: پمپ تخلیه را بردارید

اکنون می توانید پمپ تخلیه داخل دستگاه خود را مشاهده کنید. برای بررسی باید پمپ تخلیه را بردارید، بنابراین با جدا کردن دو اتصال الکتریکی از پمپ شروع کنید. توصیه می کنیم قبل از برداشتن این اتصالات از آنها عکس بگیرید. سپس می توانید از آن عکس برای راهنمایی استفاده کنید تا مطمئن شوید که بعداً اتصالات را در مکان های مناسب دوباره وصل کرده اید.
همانطور که در زیر نشان داده شده است، یک پیچ نیز وجود دارد که برای برداشتن پمپ تخلیه باید آن را بردارید. ممکن است یک پیچ دوم در طرف دیگر وجود داشته باشد که باید آن را نیز جدا کنید.
سپس می توانید پمپ تخلیه را بچرخانید و آن را از محفظه خود بیرون بکشید تا آن را خارج کنید.

تماس با ما

مرحله 3: بررسی پمپ تخلیه

اگر شیشه شکسته یا زباله ای وجود داشته باشد که پمپ تخلیه را مسدود کند، معمولاً در اطراف پروانه نشست می کند. در این صورت، می توانید انسدادها را با دست بردارید و مراقب باشید که در حین انجام این کار، خود را برش ندهید. در حین انجام این کار باید از یک حوله آشپزخانه یا یک جفت دستکش ایمنی برای محافظت از دست ها و انگشتان خود استفاده کنید.

هنگامی که پروانه از انسداد پاک شد، پروانه را با انگشتان خود بچرخانید تا مطمئن شوید که دوباره به درستی می چرخد. پروانه ممکن است در یک حرکت تند بچرخد، اما به دلیل نحوه عملکرد آهنربا، این طبیعی است.
هنگامی که خود پمپ تخلیه را بررسی کردید، باید محفظه ای که پمپ روی آن پیچ می شود را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید که چیزی مانع پمپ از آنجا نشده است.
​​​​​​​

در نهایت، برای اطمینان از اینکه پمپ تخلیه شما به درستی کار می کند، می توانید آن را با یک مولتی متر روی دو ترمینال تست کنید. مولتی متر شما باید حدود 200 اهم را برای پمپ تخلیه کار نشان دهد. اگر قبلا از مولتی متر استفاده نکرده اید و مطمئن نیستید که چگونه، راهنمای سریع ما در مورد نحوه استفاده از مولتی متر همه چیزهایی را که باید بدانید را به شما می گوید.

تماس با ما

هنگامی که مطمئن شدید پمپ تخلیه شما باز شده و به درستی کار می کند، باید آن را دوباره وصل کنید. ابتدا آن را به داخل محفظه خود برگردانید و آن را در جای خود پیچ ​​کنید.

سپس دو اتصال الکتریکی را دوباره به پمپ تخلیه وصل کنید.

تماس با ما

مرحله 4: پمپ تخلیه را دوباره نصب کنید

اگر پمپ تخلیه را برای انسداد و ایراد بررسی کرده اید اما آب ماشین ظرفشویی همچنان تخلیه نمی شود، جای دیگری وجود دارد که می توانید بررسی کنید. برخی از ماشین های ظرفشویی نیز دارای یک فلپ هستند که روی خروجی نصب شده است که به شلنگ تخلیه تغذیه می شود. این فلپ باز و بسته می شود، اما ممکن است گیر کند.

برای بررسی این موضوع، شلنگ تخلیه را از پمپ تخلیه خارج کنید. سپس بررسی کنید که هیچ انسدادی در فلپ وجود نداشته باشد و هر چیزی که ممکن است پیدا کنید را بردارید. همچنین می‌توانید چک کنید که لاستیک چسبناک یا چسبنده نباشد، بنابراین مانع از باز و بسته شدن مناسب فلپ می‌شود. در این صورت، باید فلپ را تمیز کنید یا پمپ تخلیه را تعویض کنید .

خروجی تخلیه را بررسی کنید

تماس با ما


با حرکت به سمت پمپ های پر سر و صدا، مهم است که بدانید پمپ های تخلیه قدیمی و پمپ های شستشو می توانند با بالا رفتن سن، صدای جیغ پر سر و صدا ایجاد کنند. این معمولاً به دلیل فرسوده شدن یاتاقان‌ها ایجاد می‌شود، بنابراین اگر اینطور باشد، باید پمپ را به طور کامل تعویض کنید. شما می توانید راهنمای تعویض پمپ تخلیه ما را در لینک انتهای بخش قبل بیابید.
پمپ های شستشو به طور کلی کاملاً قابل اعتماد هستند، اما می توانند مانند پمپ های تخلیه مسدود شوند. وقتی این اتفاق افتاد، باید انسداد پمپ شستشو را برطرف کنید.
​​​​​​​

اگر هیچ نوع انسدادی وجود نداشته باشد، خازن متصل به موتور می تواند بسوزد یا نوعی برآمدگی ایجاد کند. اطراف پایانه های پایین را برای هرگونه سوختگی یا برآمدگی بررسی کنید تا ببینید آیا اینها مقصر هستند یا خیر. اگر خازن آسیبی ندیده باشد، ممکن است به سادگی نیاز به تعویض موتور داشته باشید. با راهنمای تعویض موتور ماشین ظرفشویی ما می توانید نحوه انجام این کار را بیاموزید .

تشخیص پمپ پر سر و صدا

تماس با ما


حال بیایید نگاهی به سوئیچ ضد نشتی بیاندازیم. اگر در اولین باری که ماشین ظرفشویی خود را روشن می کنید می توانید صدای تخلیه مداوم ماشین ظرفشویی خود را بشنوید، ممکن است به این دلیل باشد که آب نشتی کرده و در پایه آن پر شده است و باعث بلند شدن شناور پلی استایرن شده و کلید ضد نشت یاب را فعال می کند. اگر این اتفاق بیفتد، باید آب را از پایه تخلیه کنید و مشخص کنید که منبع نشتی از کجا می آید.

سنسور ضد نشتی را بررسی کنید

تماس با ما


در حالی که برخی از ماشین های ظرفشویی ممکن است دچار انسداد و خطاهای دیگری شوند که از تخلیه آب جلوگیری می کند، همچنین ممکن است از تخلیه دائمی آنها حتی زمانی که قرار نیست رنج ببرند. دو دلیل برای این وجود دارد. اولین مورد سیل در پایه است که کلید ضد سیل را فعال می کند، همانطور که قبلا ذکر شد. دلیل دوم زمانی است که انتهای شیلنگ تخلیه در سطحی کمتر از سطح آب در ماشین ظرفشویی قرار می گیرد و یک اثر سیفون ایجاد می کند.

همانطور که در زیر نشان داده شده است، سطح آب در ماشین ظرفشویی شما معمولاً باید تا زیر آب بند درب پر شود. مهم است که مطمئن شوید انتهای شیلنگ تخلیه در سطحی کمتر از این تنظیم نشده باشد.
​​​​​​​

و شما آن را دارید! نحوه رفع مشکلات تخلیه ماشین ظرفشویی و مشکلات موتور . دستگاه شما اکنون باید یک بار دیگر تخلیه شود و به درستی کار کند!
در حالی که اینجا هستید، مهم است که مطمئن شوید که از ماشین ظرفشویی خود تا حد امکان کارآمد استفاده می کنید تا از مصرف زیاد انرژی و هزینه های غیرضروری بالای انرژی جلوگیری کنید. راهنمای ما در مورد نکات صرفه جویی در مصرف انرژی ماشین ظرفشویی به شما کمک می کند تا نحوه استفاده از دستگاه خود را به کم مصرف ترین و مقرون به صرفه ترین شکل ممکن یاد بگیرید.
قبل از رفتن، مطمئن شوید که برای تخفیف‌های انحصاری، مشاوره تعمیر و نگهداری لوازم خانگی، راهنمایی‌های گام به گام تعمیر و موارد دیگر در فهرست پستی ما در زیر ثبت نام کرده‌اید.
​​​​​​​

تعمیر ماشین ظرفشویی که دائماً در حال تخلیه است

تماس با ما

برای مشاوره رایگان با ما در تماس باشید

02165513336

شش روز هفته از هشت صبح تا ده شب  پاسخگو هستیم.

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش