دانستنی های یخچال فریزر 

وبلاگ

خدمات ما را ارزیابی کنید

آیا ما را به دوستان خود توصیه می کنید؟

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

نمایندگی مجاز ابسال پاکشوما بوتان انرژی توشیبا در اندیشه و ​​​​شهریار

برای دسترسی سریعتر به موضوعات برگه روی گزینه های مورد نظر کلیک کنید

10 نکته در نحوه نگهداری از یخچال

آیا نمی دانید چگونه از یخچال نگهداری کنید و چرا باید این کار را انجام دهید؟ یخچال شما احتمالاً سخت کوش ترین وسیله در خانه شما است زیرا در تمام طول سال 24×7 کار می کند. سبزیجات، میوه‌ها، لبنیات، شکلات‌ها، آب‌میوه‌ها، آب، باقیمانده غذا و غیره را با خیال راحت ذخیره می‌کند. تنها چند ساعت از کار افتادن یا خرابی منبع تغذیه می تواند منجر به فاسد شدن میوه ها و شیر شود. بنابراین، هیچ‌کس نمی‌خواهد یخچالش در وسط تابستان‌های گرم (یا هر فصلی) خراب شود. از این رو، نگه داشتن یخچال در شرایط عالی به نفع همه است.

صرف چند دقیقه هر چند روز یک بار و تعمیر و نگهداری منظم به یخچال کمک می کند تا به خوبی کار کند و شما را از خرابی های ناگهانی و هزینه های خدمات مرتبط نجات دهد. در این مقاله ده نکته مهم برای نگهداری از یخچال را آموزش می دهیم.

نحوه نگهداری از یخچال

 • فراموش نکنید که درب یخچال را سریع ببندید.
 • مهر و موم درب یخچال را بررسی کنید.
 • همیشه دمای مناسب را برای خنک کردن کارآمد تنظیم کنید.
 • وسایل داخل یخچال را به درستی بچینید و بپوشانید.
 • دریچه های داخل یخچال را مسدود نکنید.
 • تجمع یخ خالی
 • از قرار دادن یخچال خیلی نزدیک به دیوارها خودداری کنید.
 • هر چند روز یکبار یخچال را تمیز کنید.
 • دستورالعمل های قرار دادن یخچال را دنبال کنید.
 • کویل های کندانسور یخچال را تمیز کنید.
  دانستنی های یخچال فریزر 

  ​​​​​​​

1. فراموش نکنید که درب یخچال را سریع ببندید​​​​​​​

خوب، این نکته بسیار واضح به نظر می رسد، اما به همان اندازه مهم است. اگر درب یخچال را برای مدت طولانی باز نگه دارید، دمای محیط یخچال خود را از دست می دهد و برای خنک کردن دوباره چیزها باید بیشتر کار کند، که فقط به معنای مصرف برق و قبض برق بیشتر است.

از قبل به چیزهایی که از یخچال نیاز دارید فکر کنید و سپس در را باز کنید تا بتوانید کارها را سریع انجام دهید و در را در اسرع وقت ببندید. پس از اتمام نگهداری یا خارج کردن وسایل از یخچال، درب یخچال را به درستی ببندید. این به یخچال کمک می کند تا دما را بدون کار زیاد حفظ کند.

1. فراموش نکنید که درب یخچال را سریع ببندید​​​​​​​​​​​​​​

در مورد بستن درب، گاهی اوقات واشر درب خراب می شود (ترک می خورد، سفت می شود یا منحرف می شود) و حتی اگر درب را ببندید، هوای سرد نشت می کند که منجر به مصرف انرژی بیشتر می شود. این شکل از سایش و پارگی می تواند در طی چند سال یا به دلیل نگهداری بد اتفاق بیفتد. بنابراین، شما باید به طور دوره ای وضعیت واشر درب را بررسی کنید.

یک راه آسان برای بررسی اینکه آیا واشر درب را به درستی آب بندی می کند یا نه، نگه داشتن یک سکه بین درب و محفظه است. در را به گونه ای ببندید که نیمی از سکه داخل و نیمی دیگر برای شما نمایان باشد. اگر سکه به راحتی لیز خورد، به این معنی است که واشر به درستی آب بندی نمی شود و باید با یک مهندس خدمات حرفه ای تماس بگیرید تا آن را تعمیر کند.

3. همیشه دمای مناسب را برای خنک کردن کارآمد تنظیم کنید

اکثر یخچال ها راهی برای تنظیم دما ارائه می دهند و تنظیم و حفظ دمای مناسب برای خنک سازی کارآمد ضروری است.
​​​​​​​توصیه می شود دمای یخچال را روی 4 درجه سانتیگراد تنظیم کنید و دمای فریزر باید زیر 0 درجه سانتیگراد باشد (در حالت ایده آل، اگر گوشت را نگهداری می کنید، -18 درجه سانتیگراد یا -19 درجه سانتیگراد).

اگر یخچال شما یک سیستم اعداد مناسب برای تنظیم دما ارائه نمی دهد، به احتمال زیاد دارای یک سیستم مبتنی بر مقیاس است. در این صورت، به طور کلی ایده خوبی است که ترازو را در حد متوسط یا معمولی نگه دارید. برای جزئیات بیشتر و تنظیمات دمای توصیه شده، باید دفترچه راهنمای یخچال را دنبال کنید.

4. وسایل را در یخچال به درستی بچینید و بپوشانید

باید وسایل داخل یخچال را بپوشانید و به درستی بچینید. سعی کنید مواد غذایی و سایر چیزها را در داخل ظروف پلاستیکی با رویه های محکم و ایمن نگهداری کنید. این به حداقل رساندن رطوبت داخل یخچال کمک می کند و از پخش بوها در داخل محفظه و ایجاد بوی خنده دار جلوگیری می کند. چیدمان صحیح اقلام در یخچال نیز به شما کمک می کند تا سریعتر آنها را ذخیره و خارج کنید، به این معنی که مجبور نخواهید بود در را برای مدت طولانی تری باز نگه دارید.

5. دریچه های داخل یخچال را مسدود نکنید

باید فاصله کافی بین دریچه های یخچال و وسایلی که در داخل یخچال نگهداری می شوند وجود داشته باشد. این کمک می کند تا هوای خنک همانطور که باید از آن عبور کند. اگر چیزی دریچه‌ها را مسدود کند، محیطی ناکارآمد در داخل یخچال ایجاد می‌کند و آن را مجبور می‌کند برای خنک نگه داشتن چیزها سخت‌تر کار کند.

6. انباشته یخ را خالی کنید، فریزر را یخ زدایی کنید

اگر یخچال تک در دارید، ممکن است هر از چند گاهی یخ در محفظه فریزر جمع شود. باید به طور منظم آن را یخ زدایی کنید زیرا انجام ندادن این کار باعث هدر رفتن انرژی می شود. یخ زدایی یخچال یک درب ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد، بنابراین بهتر است این کار را در تعطیلات آخر هفته یا زمانی که زمان کافی دارید انجام دهید.

7. از قرار دادن یخچال خیلی نزدیک به دیوارها خودداری کنید

یخچال را خیلی نزدیک به دیوارها قرار ندهید. مهم نیست که یخچال خود را کجا قرار داده اید، مطمئن شوید که بین یخچال و دیوار حداقل یک اینچ فاصله وجود داشته باشد. این شکاف به یخچال کمک می کند تا گرمای تولید شده در طول فرآیند تبرید را پخش نکند و دستگاه را به طور موثر حفظ کند.

8. هر چند روز یک بار یخچال را تمیز کنید

بخش بزرگی از نگهداری یخچال نیز حول محور تمیز و مرتب نگه داشتن آن می چرخد. هیچ کس دوست ندارد به یک یخچال نامرتب و بدبو نگاه کند. شما باید بیرون و داخل یخچال را با استفاده از یک پارچه نرم و مرطوب و یک ماده تمیزکننده ملایم (یا سرکه) تمیز کنید. فراموش نکنید که واشر درب را تمیز کنید تا در شرایط خوبی باقی بماند. تمیز کردن منظم یخچال شما (و دیگران) را از مناظر نامناسب و نامرتب و بوهای با بوی خنده دار نجات می دهد.

9. دستورالعمل های قرار دادن یخچال را دنبال کنید

یک یخچال باید از همه طرف تراز بماند تا درها به درستی بسته شوند و ببندند. اگر صاف نباشد، ممکن است وقتی در را باز می کنید، مایعات و سایر مایعات ذخیره شده در فنجان ها یا لیوان های باز داخل یخچال بریزند. برای بررسی اینکه آیا یخچال از همه طرف تراز است یا خیر، از یک ابزار تراز استفاده کنید، آن را در یکی از قفسه های داخل آن قرار دهید و سپس آن را متناسب با آن تنظیم کنید.

10. کویل های کندانسور یخچال را تمیز کنید

این احتمالاً چالش برانگیزترین بخش نگهداری یخچال است. کندانسور یخچال که در طول فرآیند تبرید گرما را آزاد می کند، معمولاً در قسمت پایینی عقب قرار می گیرد. با گذشت زمان، کثیفی و مو می تواند این کویل ها را بپوشاند، و زمانی که این اتفاق می افتد، گرما به طور موثر آزاد نمی شود و خنک کننده کاهش می یابد. کندانسور پر از خاک باعث می شود یخچال بیشتر از آنچه باید کار کند و قبض برق را افزایش می دهد.

برای تمیز کردن کندانسور یخچال به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید. معمولاً فرآیند تمیز کردن کندانسور شامل خاموش کردن یخچال، برداشتن کابل برق از پریز برق، چرخاندن یا دور کردن یخچال از دیوار (به طوری که بتوانید همه چیز را به وضوح ببینید) و چند پیچ از پشت آن جدا می شود. سپس از یک ابزار مخصوص تمیزکننده کندانسور یا یک جاروبرقی برای از بین بردن کثیفی و موهای گیر کرده روی لوله های کندانسور استفاده کنید.

از یخچال خود با استفاده از برنامه گارانتی توسعه یافته محافظت کنید

با وجود تعمیر و نگهداری منظم، گاهی اوقات ممکن است یخچال فریزر خراب شود و در چنین مواردی، گارانتی طولانی مدت ممکن است کمک کند. توصیه می‌کنیم یک برنامه گارانتی تمدید شده برای یخچال خود را از www.imenservice.com خریداری کنید تا از خرابی‌های ناگهانی و سرویس‌های پرهزینه نجات پیدا کنید. طرح ضمانت تمدید یخچال ما شامل موارد زیر است:

ضمانت سازنده را برای ماندگاری بیشتر یخچال شما تمدید می کند
نقص ها و خرابی ها را پوشش می دهد
خدمات رایگان درب منزل شما
گارانتی تعمیر یا تعویض.

در این مقاله درباره‌ی نکاتی که باید در مورد استفاده از یخچال فریزرها باید رعایت شودبه شما توضیح می‌دهیم. اگر می‌خواهید از یخچال فریزر خود به شکل  درست وصحیح استفاده کنید این مطلب را حتما تا اخر بخوانید. در ضمن استفاده درست از یخچال باعث افزایش طول عمر مفید آن و کم شدن نیاز به سرویس آن می‌شود.
تعمیر انواع لوازم سردکننده اغلب هزینه های بالایی در بر داشته که رعایت نکردن اصول نگهداری ان میتواند منجر به تحمیل فشار بالای مالی برای شما گردد


محل قرارگیری لوازم سردکننده


از قرار دادن یخچال یا فریزر و لوازم سردکننده در مجاورت دستگاه های گرمازا مثل اجاق گاز، آب گرمکن، شوفاژ بخاری گازی و نور مستقیم خورشید بپرهیزید. فضای پشت یخچال و فریزر و ساید بای ساید شما باید حداقل ۲۰ سانتی‌متر، برای گردش هوا، با دیوار فاصله داشته باشد. مطمئن شوید که یخچال یا فریزر روی یک سطح تراز قرار گرفته و دربآن به طور کامل بسته می‌شود.
​​​​​​​
تعمیر انواع لوازم سردکننده اغلب به خاطر رعایت نکردن این مورد اتفاق میافتد که صدای غیر طبیعی موتور ،فن داخل و کم شدن برودت از این قبیل است.
​​​​​​​معمولا شیب مناسب برای نصب دستگاه یخچال فریزر 3 درجه میباشد به این صورت که پس از رها کردن درب میبایست درب به صورت خودکار بسته شود

انتخاب مدل مناسب

انتخاب مدل مناسب یخچال بر حسب مصرف انرژی 
هنگام خرید یخچال فریزر مدل‌هایی را انتخاب کنید که مصرف انرژی کم‌تر و بازدهی بیشتری داشته باشند.برچسب های دارای a و a+++نشان از مصرف کم انرژی و بازدهی بالای دستگاه دارند .
این دستگاهها در کنار کار کم باعث طول عمر بالا ووسیله سرمایشی شما نیز میگردند .
تعمیر انواع لوازم سردکننده با وجود برچسب انرژی بالا در امار کاری بسیار ناچیز بوده و این نشان از اهمیت رده انرژی در لوازم خانگی دارد.
 پس از وجود برچسب انرژی روی یخچال مطمئن شوید.

​جابجایی دستگاه

انتقال یخچال فریزر و ساید بای ساید:
در صورتی که ناچار به جابجایی و یا حمل یخچال و فریزر و لوازم سردکننده اشپزخانه خود هستید، حداقل ۲ تا ۳ ساعت پس از جابجایی، یخچال فریزر را به برق محل نصب دستگاه وصل کنید​​​​​​​.
روغن داخل موتور یخچال در هنگام جابجایی به داخل لوله های تبرید نفوذ کرده و این امر مانع جریان صحیح مبرد در لوله ها میشود .
تعمیر انواع لوازم سردکننده بر اثر این بی احتیاطی در رتبه سوم تعمیرات موسسه ما قرار گرفته که لزوم رعایت این نکته را گوشزد مینماید 
​​​​​​​

تنظیم ترموستات دستگاه

دمای داخل فریزر معمولا 15- تا 20 -درجه زیرصفر و دمای داخل محفظه یخچال ۳ +تا ۴ +درجه بالای صفر باید باشد. تنظیم نادرست ترموستات دستگاه علاوه بر این که باعث فاسد شدن و یخ‌زدگی مواد غذایی می‌شود، مصرف انرژی را نیز افزایش می دهد.
تنظیم ترموستات دستگاه بستگی به میزان خرید روزانه و یا ماهانه شما دارد به این صورت که در صورت خرید ماهانه نیاز به برودت زیاد و ماندگاری بالای مواد غذایی شما ایجاب میکند که دستگاه را در دمای پایین 20-درجه قرار داده تا کیفیت ان دچار تغییر نشود.
در واقع کارد کرد دستگاه خود را با میزان مصرف و طول ماندگاری مواد غذایی خود متناسب کنید تا طول عمر دستگاه خود را افزایش داده باشید.
تعمیر انواع لوازم سردکننده که به خاطر این موضوع ارجاع میشود نسبت به موارد تعمیری در رتبه چهارم بوده که هزینه های بالایی را به مصرف کننده تحمیل کرده است

قرار ندادن مواد غذایی گرم در دستگاه

قرار دادن چیزهای گرم در یخچال فریزر کار درستی نیست؛ زیرا هم با گرم کردن فضای داخل یخچال اثر سرما را کم می‌کنند که باعث کار زیاد یخچال فریزر و بالا رفتن مصرف انرژی و استهلاک دستگاه  و هم در اثر گرم شدن داخل یخچال، ذرات برفک و یخ آب شده و همراه با آلودگی‌های احتمالی به داخل غذاها می چکد و سبب آلودگی مواد غذایی شما می‌شود.

باز و بسته کردن بی مورد درب یخچالدر یخچال فریرز را هیچ گاه به مدت طولانی باز نگذارید و از باز و بسته کردن بیهوده آن بخصوص در تابستان و محل

 .های گرم خودداری کنید


در یخچال  فریرز را هیچ گاه به مدت طولانی باز نگذارید و از باز و بسته کردن بیهوده آن بخصوص در تابستان و یا فضای گرم خودداری کنید.​​​​​​​
 باز کردن بی مورد درب یخچال فریزر باعث تخلیه سریع برودت داخل دستگاه شده و این هم به دستگاه شما کار اضافه را تحمیل میکند و هم به موتور و فن و لولای درب شما فشار مضاعف را وارد میکند.
تعمیر انواع لوازم سردکننده در این مورد رتبه ششم را دارا بوده و افراد زیادی برای تعمیر دستگاه از ناحیه لولای درب مراجعه میکنند .
​​​​​​​البته فشار زیاد به درب یخچال و چیدن بطری های سنگین داخل درب نیز میتواند به خرابی دستگاه شما منجر شود

پرسش‌های متداول یخچال فریزر

1 سال ضمانت کلیه تعمیرات

ما تمام مدل ها و برند ها را سرویس می کنیم

6 روز در هفته در دسترس هستیم ​​

برای مشاوره تماس بگیرید:

وبلاگ

خدمات ما را ارزیابی کنید

آیا ما را به دوستان خود توصیه می کنید؟

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

نمایندگی مجاز ابسال پاکشوما بوتان انرژی توشیبا در اندیشه و ​​​​شهریار

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش