به چه اندازه ای از کولر گازی نیاز دارم؟
​​​​​​​

با فشار دادن صفحه های زیرین به سادگی به پرسش های خود دسترسی پیدا کنید 

هر آنچه که باید در مورد دستگاه های تهویه مطبوع بدانید

کولر گازی چیست؟

دستگاه های تهویه مطبوع ماشین هایی هستند که هوای اطراف خود را - معمولاً در یک منطقه یا محیط بسته - قبل از چرخش مجدد یا خارج کردن آن به نفع کاربران در آن منطقه، می گیرند و تغییر می دهند یا تصفیه می کنند.

هر دستگاهی که به عنوان بخشی از یک سیستم گسترده تر HVAC (گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع) نصب شود، ممکن است از نظر فنی به عنوان یک واحد تهویه مطبوع واجد شرایط باشد. با این حال، در استفاده روزمره، اصطلاحات «تهویه مطبوع»، «تهویه مطبوع» یا «AC» تقریباً همیشه به معنای واحدی است که برای خنک کردن سریع هوای بیش از حد گرم طراحی شده است و به ایجاد یک محیط زندگی یا کار راحت‌تر برای افراد در مجاورت کمک می‌کند. .

در این راهنما، ما به برخی از تعاریف کلیدی، عملکردها و انواع تهویه مطبوع موجود در بازار ایران نگاه خواهیم کرد و انواع نقش هایی را که امروزه در طیف گسترده ای از خانه ها و دفاتر انجام می دهند، شناسایی می کنیم.

​​​​​​​افرادی که بیش از حد گرمشان می شود تمایل زیادی به تولید و یا کار ندارند. ما معمولاً تابستان‌های طولانی گرم و مرطوب در پایتخت ایران نداریم، اما اغلب ماه‌های تابستان دمای بالایی داریم. آشپزخانه‌های داغ، اتاق‌خواب‌های خفه‌کننده، یا دفاتر خفه‌کننده انرژی و توان  ما را از بین می‌برند و کار کردن را برای همه سخت می‌کنند.

چه کسی تهویه مطبوع خودرو را اختراع کرد؟

اگرچه سیستم های تهویه مطبوع شیک، قدرتمند و کاربرپسند که همه ما در قرن بیست و یکم با آنها آشنا هستیم، حتی در حال حاضر نیز به تکامل خود ادامه می دهند، منشاء واحدها و تکنیک های مدرن کنترل آب و هوا در واقع بسیار دورتر از آن چیزی است که اکثر مردم تصور می کنند.

در واقع، دو گام اولیه اما بسیار مهم در توسعه فناوری A/C تا اواسط دهه 1800 برداشته شد:

مایکل فارادی شیمیدان، فیزیکدان و مخترع بریتانیایی - که بیشتر به عنوان مخترع قفس فارادی شناخته می شود، فناوری ای برای مسدود کردن و از بین بردن میدان های الکتریکی که امروزه نیز به طور گسترده از آن استفاده می کنیم - از اولین کسانی بود که متوجه شد هوا را می توان با استفاده از آمونیاک فشرده و مایع سرد کرد. .

به دنبال این پیشرفت، دکتر جان گوری، پزشک فیلیپینی، ایده فارادی را مبنی بر استفاده از نیروهای فشاری برای کاهش دما ایجاد کرد. او یک قدم جلوتر رفت و در واقع یک سیستم مبتنی بر فشرده سازی کارآمد برای ایجاد یخ ارائه کرد که از آن برای خنک کردن اتاق های بیمارستان فلوریدا استفاده کرد.

پس از این، اولین نسخه‌های تهویه مطبوع مدرن که امروز می‌شناسیم بعدها توسط مخترع آمریکایی ویلیس کریر در سال 1902 نمونه‌سازی شد. او که وظیفه داشت مشکل رطوبت محیط را برای یک چاپخانه بروکلین حل کند، مفهوم (در آن زمان نسبتاً جدید) را در نظر گرفت. تبرید مکانیکی، و ماشینی را توسعه داد که در امتداد خطوط مشابه کار می کرد - اما با تمرکز شدید مدیریت HVAC / حرارتی، همانطور که مشکل ایجاب می کرد.

راه حل الهام گرفته شده توسط کریر دستگاهی بود که هوای گرم و مرطوب چاپ را از طریق یک سری کویل های مسی پر از آب سرد عبور می داد. همانطور که روی این سیم پیچ ها می چرخید، هوا آنقدر سریع خنک می شد که بیشتر رطوبت خود را به عنوان چگالش روی لوله های فلزی در معرض دید قرار می داد و در دماهای بسیار پایین تر (و به طور قابل توجهی خشک تر) از دمای هوا خارج می شد.

هنوز چهار یا پنج سال دیگر می‌گذرد تا نام عمومی «تهویه مطبوع» ابداع شود، و البته، اولین ساخته‌های سفارشی به سختی کاربردی بودند: حجیم، بلند، و بسیار گران‌قیمت. با این حال، کریر احساس کرد که این ایده پتانسیل بسیار گسترده‌تری دارد و به آن پایبند بود. نتیجه نهایی تاسیس شرکت پیشگام Carrier Air Conditioning در آمریکا بود.

در سال 1933، تحت همین نام تجاری جذاب بود که اولین واحدهای AC کویل اواپراتور با تسمه رانده و با کنترل مکانیکی از خط تولید در آمریکا خارج شدند. تقریباً یک قرن بعد - با وجود تغییرات و بهبودهای بی‌شماری در فرمول اصلی - بسیاری از نوآوری‌های اساسی Carrier هنوز در واحدهای آرام، جمع‌وجور، مبتنی بر حسگر و انرژی کارآمد که امروزه به آنها تکیه می‌کنیم، محور هستند.

نحوه عملکرد کولر گازی در ​دانستنی های کولر گازی 
​​​​​​​

  • در حالی که همه ما با کارهایی که یک واحد تهویه مطبوع انجام می‌دهد آشنا هستیم (برای اهداف این راهنما، به طور کلی به ماشین‌هایی که برای خنک‌سازی طراحی شده‌اند اشاره می‌کنیم)، تعداد کمتری از ما می‌توانیم با اطمینان آنچه را که در زیر کاپوت می‌گذرد توصیف کنیم.

  • البته می‌توانید در تحقیق در مورد فرمول‌های علمی دقیقی که در هر مرحله از فرآیند دخیل هستند، به عمق وحشتناکی فرو بروید. با این حال، برای یک نگاه کلی بیشتر، در اینجا یک تفکیک ساده از مراحل کلیدی که یک سیستم تهویه مطبوع مدرن طی می کند تا شما را خنک نگه دارد آورده شده است:

  • یک ترموستات دمایی را که می‌خواهید در یک فضای مشخص به دست آورید تنظیم می‌کند و حسگرهای محیط با واحد تهویه مطبوع ارتباط برقرار می‌کنند و به‌طور خودکار فرآیند خنک‌سازی مکانیکی را شروع یا متوقف می‌کنند.

  • در صورت درخواست، تهویه مطبوع هوای گرم اتاق را از طریق یک موتور دمنده (که تا حدودی نامش گیج کننده است) می مکد - اساساً یک سری فن های قدرتمند - و آن را روی شبکه ای از سیم پیچ های فلزی توخالی و مهر و موم شده هدایت می کند.

  • این کویل های بسته حاوی ترکیبات مبرد هستند. مواد شیمیایی که به راحتی می توانند مجبور به تغییر حالت از مایع به گاز شوند. این فرآیند تبدیل فاز گرماگیر است، به این معنی که به طور طبیعی گرما را جذب می کند و بنابراین سیم پیچ های فلزی به سرعت گرما را به آن از دست می دهند.

  • همانطور که هوا از روی سیم پیچ ها عبور می کند، دمای آن نیز کاهش می یابد زیرا این تبدیل فاز مداوم به جذب گرما ادامه می دهد. رطوبت موجود در هوا نیز در این مرحله به صورت متراکم روی سیم پیچ ها رسوب می کند و تخلیه می شود.

  • از آنجایی که مقدار محدودی از مبرد در سیم پیچ ها وجود دارد، تغییر حالت مایع به گاز در نهایت باید معکوس شود تا چرخه بتواند به کار خود ادامه دهد. برای دستیابی به این هدف، یک کمپرسور در سیستم تهویه مطبوع وارد می شود و مبرد تبخیر شده را مجبور می کند به شکل مایع بازگردد.

  • همانطور که انتظار دارید، معکوس کردن فرآیند تبدیل فاز نیز نتیجه را معکوس می کند. تبدیل به یک فرآیند گرمازا می شود، یعنی گرما را دفع می کند. برعکس اثر مورد نظر به همین دلیل، کمپرسور معمولاً روی یک سقف یا دیوار بیرونی قرار می‌گیرد - هوای گرم تولید شده در این مرحله به دور از منطقه مستقیم هدایت می‌شود، به همین دلیل است که شما اغلب از دریچه‌های بیرونی اطراف ساختمان‌های دارای تهویه مطبوع احساس می‌کنید.

  • این فرآیندها، در واقع، در حین کارکردن واحد تهویه مطبوع، به طور پیوسته حلقه می‌شوند و جریان‌های هوای سرد/گرم حاصله به داخل/خارج ساختمان هدایت می‌شوند. بنابراین، خنک‌سازی داخلی می‌تواند تا زمانی که لازم است برای رسیدن به دمای روی ترموستات ادامه یابد.

انواع واحدهای تهویه مطبوع

با توجه به تنوع محیط‌های خانگی/کارگاهی که واحدهای تهویه مطبوع در آن مستقر هستند، و طیف متنوعی از دما و رطوبت که انتظار می‌رود در مکان‌های مختلف حفظ کنند، جای تعجب نیست که مجموعه گسترده‌ای از واحدهای AC و پیکربندی‌های سیستم طراحی و به فروش می‌رسد. توسط تامین کنندگان در سراسر جهان

بسیاری از آنها همچنین دارای برخی از ویژگی ها و عملکردهای اضافی نسبتاً مهم در کنار ویژگی های خنک کننده اولیه خود هستند. در این بخش، مروری بر چند نوع کلیدی که باید به آنها توجه کنید، خواهیم داد.

واحدهای دیواری اسپلیت

واحدهای اسپلیت AC روشی محبوب برای جداسازی فیزیکی دو مرحله اصلی کار کولر گازی هستند. آنها در دو بخش نصب می شوند. یک واحد داخلی و یک واحد خارجی. اولی شامل دمنده و سیم پیچ خنک کننده است، در حالی که دومی کویل های کندانسور، کمپرسور، لوله های مویرگی و غیره را در خود جای داده است.

بنابراین نصب اسپلیت یونیت AC در اکثر تنظیمات بسیار آسان‌تر است، زیرا هیچ سیستم مجرای پیچیده یا تهاجمی وجود ندارد که در داخل ساختمان اجرا شود تا هوای گرم منحرف شود - این بخش از انتقال قبلاً در خارج انجام می‌شود. علاوه بر این، این تقسیم کار به این معنی است که یک تهویه مطبوع یونیت اسپلیت برای کسانی که در داخل محل هستند بی‌صداتر کار می‌کند.

همچنین اجازه می دهد تا چندین واحد ورودی را به یک واحد پردازش بیرونی متصل کنید، که منجر به افزایش کارایی در طول زمان می شود. اشکال اصلی یک واحد تقسیم این است که هزینه خرید اولیه معمولاً سنگین‌تر است، اگرچه صورت‌حساب‌های انرژی کمتر معمولاً بیش از جبران آن در بلندمدت است.

کولر های پرتابل و قابل حمل 

واحدهای AC قابل حمل تنها انواع پاداش های انعطاف پذیری را ارائه می دهند - همانطور که از نام آن پیداست، می توان آنها را آزادانه از اتاقی به اتاق دیگر در صورت نیاز و در صورت نیاز جابه جا کرد. با این حال، اخطار اصلی در اینجا این است که شما باید راهی داشته باشید که آنها را مستقیماً به بیرون در هر / همه مکان‌هایی که می‌خواهید از آنها استفاده کنید، تخلیه کنید. معمولاً، این به معنای یافتن یک پنجره مناسب است، اگرچه درهای پاسیو یا حتی درهای حیوانات خانگی در بسیاری از موارد از نظر فنی به همان اندازه کار می کنند.

لازم به ذکر است که اکثر کولرهای گازی قابل حمل هنوز جابجایی آنها آسان نیست - آنها می توانند بسیار سنگین باشند، حتی اگر چرخ دار باشند - و همچنین باید به صورت دستی به طور منظم از آب تخلیه شوند. (در صورت پر شدن به طور خودکار خاموش می شوند). آنها برای تعمیرات کوتاه مدت بسیار مفید هستند، اما فقط برای خنک کردن یک اتاق در یک زمان واقعاً مناسب هستند. اگر به تهویه مطبوع در منطقه وسیع تری نیاز دارید، گزینه های دیگر احتمالا کارآمدتر خواهند بود.

واحدهای دارای رطوبت گیر

واحدهای ترکیبی تهویه مطبوع و رطوبت گیر نیز رایج هستند، که جای تعجب نیست - این دو نوع دستگاه عملکرد تقریباً یکسانی را از نظر حذف رطوبت از هوا انجام می دهند و تقریباً با روش های مشابه یکدیگر این کار را انجام می دهند. آنچه به شدت متفاوت است نحوه برخورد با مواد زائد است.

در حالی که دستگاه های تهویه مطبوع هوای گرم را به بیرون از اتاق یا ساختمانی که سعی در خنک کردن آن دارند هدایت می کنند، رطوبت گیرها معمولاً آن را در مجاورت بیرون می کنند. به طور مشابه، رطوبت حذف شده توسط واحدهای تهویه مطبوع (به عنوان یک نتیجه طبیعی فرآیند انتقال حرارت) اغلب به طور خودکار به خارج نیز تخلیه می شود - در همین حال، رطوبت گیرها تمایل دارند به مالک خود متکی باشند که هر چند وقت یکبار یک سیستم سطل یکپارچه را تخلیه می کند.

بنابراین، واحدهایی که هر دو عملکرد را با هم ترکیب می‌کنند، ممکن است یک طرف یا طرف دیگر خطا کنند - در بیشتر موارد، واحدهای AC ترکیبی مقرون‌به‌صرفه‌تر با رطوبت‌گیرها به ورودی دستی بیشتری نیاز دارند تا آنها را ثابت نگه دارد. مدل‌های گران‌تر اغلب می‌توانند رطوبت را به صورت خودکار به بیرون هدایت کنند، مشروط بر اینکه بتوانید مسیرهای مجرای لازم را برای این کار ایجاد کنید.

واحدهای دارای بخاری

واحدهای تهویه مطبوع و گرمایش ترکیبی ممکن است در ابتدا کمی متناقض به نظر برسند - و از بسیاری جهات اینطور هستند، اما این یک جورهایی نکته است. همانطور که در بخش های قبلی این راهنما بیان کردیم، مکانیک نحوه عملکرد یک واحد AC به این معنی است که گرما همیشه در جایی به عنوان بخشی طبیعی از فرآیند تولید می شود. در سناریویی که فقط خنک کننده است، آن گرما باید تا حد امکان به دور از منطقه منتقل شود.

با این حال، در آب و هوای متغیرتر، کاربران اغلب در زمان‌های مختلف سال نیازهای دمایی بسیار متفاوتی دارند. اینجاست که یک کولر گازی قابل حمل ممکن است مفید باشد: تنها تفاوت واقعی با این نوع واحدها این است که پمپ حرارتی را می توان به طور موثر معکوس کرد. با یک سوئیچ، کاربران می توانند به این ماشین های همه کاره دستور دهند تا هوای گرم ایجاد شده در یک انتهای فرآیند تبدیل فاز را به جای همیشه به بیرون، به داخل اتاق هدایت کنند.

موارد استفاده برای واحدهای تهویه مطبوع

در حالی که مکانیک اصلی همه واحدهای AC همیشه نسبتاً یکنواخت و قابل پیش‌بینی است، استفاده از تهویه مطبوع تقریباً به اندازه بسیاری از مدل‌ها و مدل‌های تهویه‌کننده موجود برای خرید متنوع است. مثلا

مصارف خانگی

در بسیاری از کشورهای سراسر جهان، واحدهای تهویه مطبوع داخلی تا حد زیادی بزرگترین بخش بازار کلی AC را تشکیل می دهند. ممکن است به دلایل واضح در بریتانیا اینطور نباشد - ما بیشتر از هر چیز دیگری نگران تلاش برای گرم ماندن هستیم.

با این حال، برای یک یا دو ماه کوتاه در هر سال که می‌توان هوای اطراف خانه را کمی شاداب‌تر و خفه‌کننده‌تر کرد، واحدهای تهویه مطبوع قابل حمل برای مصارف خانگی کوتاه‌مدت همیشه یک انتخاب محبوب هستند.

گاراژها

سیستم های تهویه مطبوع برای گاراژها برای تازه کردن بخارهای خودرو، محصولات باغبانی، مواد شیمیایی تمیزکننده و لوازم ضروری که می توانند در این فضاهای کوچک و چند منظوره باقی بمانند، مفید هستند. انواع مختلف واحدهای ترکیبی (مانند AC با رطوبت‌گیر یا بخاری) واقعاً می‌توانند به تثبیت محیط و رطوبت کلی در محیطی که اغلب بسیار متغیر است کمک کنند.

واحدهای تهویه مطبوع قابل حمل کوچکتر برای استفاده های گاه به گاه یا فصلی به طور فزاینده ای در گاراژهای خانگی محبوب می شوند، به ویژه با افزایش تعداد افرادی که به دنبال استفاده بهتر از کل فضای زندگی خود برای اهداف اداری، تفریحی یا ذخیره سازی هستند.

هنرستان ها

واحدهای تهویه مطبوع هنرستان تقریباً در هر زمانی از سال می‌توانند یک امتیاز واقعی باشند - این محیط‌های همیشه در حال تغییر، که اغلب در مکان‌های نسبتاً در معرض دید در اطراف بیرونی خانه‌های بریتانیا ساخته می‌شوند تا فضای بیرون را به داخل بیاورند، می‌توانند در تابستان غوطه‌ور شوند اما احساس بسیار زیادی دارند. سرد برای راحتی در بسیاری از مواقع دیگر سال.

واحدهای تهویه هوا برای باغ‌ها واقعاً می‌توانند به تثبیت و کنترل این نوع محیط کمک کنند و یک اتاق باغ تاریک یا بسیار مرطوب را به مکانی آرامش بخش برای نشستن در تمام طول سال تبدیل کنند.

استفاده تجاری

تهویه مطبوع تجاری می تواند اشکال و عملکردهای متنوعی داشته باشد. در بسیاری از موارد، درست مانند نسخه‌های داخلی، عمدتاً در مورد راحت، سازنده و شاد نگه داشتن افراد است. با این حال، برخی از نقش‌های کمی تخصصی‌تر نیز وجود دارد که توسط راه‌اندازی‌های رایج AC در صنایع و بخش‌های مختلف ایفا می‌شود.

دفاتر

بسته به اینکه کیفیت هوای فراگیر و دمای محیط در هر کسب و کار یا محل کار خاص چگونه است، تهویه مطبوع اداری می تواند برای دستیابی به نیروی کار محتوا و با انگیزه لازم باشد. سیستم‌های AC در سراسر ساختمان صنعتی در بسیاری از انواع محیط‌های اداری رایج هستند، اما تهویه مطبوع اداری قابل حمل ممکن است گزینه‌ای به همان اندازه مناسب باشد اگر فضای کاری را اجاره می‌کنید، یا در هر شرایط دیگری که بسیار گران و غیرعملی است. برای نصب یک سیستم لوله کشی و سیم کشی در مقیاس بزرگ با بودجه.

خرده فروشی

فضاهای غاردار، سطوح صیقلی و عدم دسترسی مستقیم به هوای خالص‌تر از بیرون می‌تواند به این معنی باشد که بسیاری از محیط‌های خرده‌فروشی فشرده به سرعت احساس گرما، گرفتگی، سردی یا کهنه شدن می‌کنند. تهویه مطبوع خرده‌فروشی می‌تواند کمک بزرگی به بهبود فضای عمومی داخل یک نمایشگاه شلوغ و پربازدید یا فضای کف فروشگاه کند، که می‌تواند به سرعت به مزایای ملموس برای کارکنان، مشتریان و گردش مالی تبدیل شود.

اتاق های سرور

واحدهای تهویه مطبوع اتاق‌های سرور می‌توانند نقش مهمی در حفظ سخت‌افزارهای حیاتی در دماها و سطوح بهینه رطوبت داشته باشند. کنترل آب و هوای دقیق برای قفسه‌های سرور و امکانات ذخیره‌سازی چیزی شبیه به یک علم ظریف است و به درستی در صنعت فناوری اطلاعات بسیار جدی گرفته می‌شود و بنابراین AC اتاق سرور تقریباً به عنوان یک شاخه جداگانه و تخصصی از صنعت خرید HVAC در نظر گرفته می‌شود.

خدمات ایمن سرویس در چه مناطقی انجام می شود؟

ما متخصص تهویه مطبوع و کولر های گازی هستیم و در کل منطقه شهرستان شهریار سفر می کنیم. فرقی نمی‌کند در کجای این شهرستان باشید و کولر گازی مناسب مصرف بخواهید، ایمن سرویس می‌تواند آن را برای شما تهیه و نصب کند. ما به مناطق سراسیاب ،فردیس ،شهریار اندیشه شهرک کاروان اندیشه و وایین  و حومه خدمات رسانی می کنیم. ما همچنین می توانیم کولر گازی شما را در محل های سخت  سرویس و تعمیر کنیم.

ایمن سرویس چه مارکی تهویه مطبوع را توصیه می کند؟

ما توسط برندهای تهویه مطبوع پیشرو در بازار از جمله تهویه مطبوع مدیا ،پاکشوما ،کندی و اکس پشتیبانی می‌شویم. ایمن سرویس در این سیستم ها، به ویژه تهویه مطبوع پاکشوما تخصص دارد. کارکنان ما این محصولات را از درون می شناسند. ما می توانیم کولر گازی پاکشوما را تامین، نصب، سرویس و تعمیر کنیم.


ما می خواهیم بهترین تجربه ممکن را ارائه دهیم و نظر شما به ما کمک می کند تا بالاترین کیفیت خدمات را برای مشتریان خود ارائه دهیم.


تجربه خود را در گوگل به اشتراک بگذارید

خدمات سرویس و تعمیراتی که شبیه هیچ چیز دیگری نیست

ما به کیفیت خدمات خود افتخار می کنیم. ما به سرعت به تماس ها پاسخ می دهیم و آسیب را به سرعت و کارآمد ترمیم می کنیم. علاوه بر این، قیمت های ما بسیار رقابتی است، به خصوص برای منطقه اندیشه و شهرستان شهریار، و هیچ هزینه پنهانی وجود ندارد. آنچه که می بینی همانست که بدست می آوری.

هنگامی که یک سرویس را رزرو کردید، یک فرصت دو ساعته به شما داده می شود، که به این معنی است که تمام روز منتظر رسیدن آنها نباشید. علاوه بر این، تمامی خدمات ما با ضمانت 12 ماهه ما پشتیبانی می‌شود، بنابراین در صورت بروز مشکل در آینده، یک سال کامل تحت پوشش قرار می‌گیرید.

با ما در ارتباط باشید

آدرس ثبت شده
اندیشه شهریار ،فاز یک ،خیابان شاهد شرقی پ 65
ساعت ها
شنبه تا پنجشنبه: 8 صبح تا 8 بعد از ظهر
جمعه: 10 صبح تا 3 بعد از ظهر

تلفن
36 الی 65513334

نمایندگی تعمیر و نصب لوازم خانگی  در اندیشه و شهریار​​​​​​​

به چه اندازه ای از کولر گازی نیاز دارم؟
​​​​​​​

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش