• مانند تمامی دستگاه ها، پکیج دیواری بوتان هم برای ادامه کارکرد مناسب، نیاز به سرویس دوره ای دارد.
  • برای جلوگیری از مواجهه با خطا ها و عیب یابی پکیج بوتان ، باید به طور منظم و طبق دستور عمل هایی اقدام به سرویس دستگاه نمود؛ درست همانند یک ماشین، برای بالابردن بهره­ وری و راندمان کاری و صرفه­ جویی در مصرف انرژی دستگاه، باید سرویس دوره­ ای و کامل بر روی آن انجام گردد.
  • در این مقاله، ابتدا با ارورهای پکیج بوتان آشنا می شویم تا در صورت بروز مشکل، پیشینه ای از ریشه دلایل عیب های پکیج بوتان داشته باشیم.
  • بهتر است بدانیم، شرکت بوتان در دو مدل کلی آنالوگ و دیجیتال اقدام به تولید پکیج دیواری نموده است.
  • در مدل دیجیتال، در صورت بروز مشکل، نمایشگر دستگاه کد خطای مربوطه را نمایش می دهد و در مدل آنالوگ، با استفاده از چراغ های LED روی پکیج و با استفاده از تعریف ارورها از جداول ذیل می توان به عیب دستگاه پی برد.
  • ​​​​​​​ در ذیل ابتدا به معرفی خطاهای بعضی از مدل های دیجیتال پکیج بوتان می پردازیم:​​​​​​​

    ​​​​​​​
ارورهای پکیج دیواری بوتان
اشکالهای متداول پکیج دیواری بوتان

نکاتی که میبایست همه در استفاده بهینه از پکیج های دیواری بدانند 

مدل انفجاری پکیج دیواری بوتان 

سیستم گرمایش پکیج دیواری چیست؟

با پنهان کردن یک سیستم گرمایشی در داخل دیوارها، نه تنها خانه ای با گرمای خوب خواهید داشت، بلکه فضای بیشتری برای لذت بردن از آن خواهید داشت.

گرمایش درون دیواری یک سیستم گرمایشی با دمای پایین است که در زیر دیوارهای اطراف خانه پنهان می شود. می توان آن را در زیر دیوارهای عمودی معمولی، سقف های شیبدار و همچنین دیوارهایی با طبیعت پیچیده نصب کرد.

با کوتاه شدن روزها و خنک شدن هوا، ممکن است آماده باشید تا گرمای خانه خود را روشن کنید. ممکن است در منطقه های معتدل برای مدت طولانی سرد نباشد، اما زمانی که جبهه‌های سرد  به این سمت می‌روند، دمای شدید می‌تواند بین گرم و سرد در نوسان باشد. آنها می توانند تنها در چند ساعت دما را 20-30 درجه کاهش دهند. بسیاری از سیستم های تهویه مطبوع و گرمایش مرکزی در این مناطق از یک کوره بموور خانه و یا پکیج دیواری و یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی تشکیل شده است. هنگامی که ترموستات خود را روی درجه حرارت قرار می دهید، کوره شما را فعال می کند تا وقتی دما کاهش یابد، روشن شود. کوره هوا را گرم می کند و آن را در مجاری خانه شما می دمد تا شما را گرم نگه دارد. پاییز بهترین زمان برای بازرسی کوره یا بخاری گازسوز است تا در ماه های سردتر به طور قابل اعتماد کار کند. در اینجا چهار دلیل وجود دارد که چرا بررسی و نگهداری کوره گازی شما یک مرحله حیاتی است!

نگرانی های ایمنی و تهویه مناسب در پکیج های دیواری

از آنجایی که کوره های گازسوز با سوزاندن سوخت گرما تولید می کنند، مشکلات ایمنی دارند که برای عملکرد صحیح و آرامش شما نیاز به بازرسی منظم دارد. یکی از مهمترین مواردی که بررسی می کنیم این است که آیا کوره شما تهویه مناسبی دارد یا خیر. این تضمین می کند که مونوکسید کربن (CO) و سایر محصولات جانبی احتراق نمی توانند در خانه جمع شوند. مونوکسید کربن، یک گاز بی بو که هنگام سوختن سوخت تولید می شود، اگر به مقدار زیاد در خانه شما جمع شود، می تواند باعث مسمومیت با مونوکسید کربن شود. می تواند کشنده باشد. خانه های جدید به همین دلیل به آشکارسازهای مونوکسید کربن نیاز دارند و ما آنها را برای ایمنی شما نیز توصیه می کنیم. اگر زمانی صدای خاموش شدن آن آشکارساز را شنیدید، فوراً با 911 تماس بگیرید و خانه خود را ترک کنید. کوره های جدید دارای ویژگی ایمنی دریچه هستند که می تواند تأیید کند که گازهای دودکش، محصولات جانبی احتراق، از خانه خارج می شوند و به طور تصادفی در هنگام تغییر باد دوباره به داخل باز نمی گردند.

خطر داغ شدن بیش از حد پکیج دیواری شما

دستگاه پکیجی که  به درستی کار نمی کند یا ورودی هوای آن مسدود است ممکن است بیش از حد گرم شود. با گذشت زمان، کوره‌ای که برای گرم کردن سخت‌تر کار می‌کند، طولانی‌تر کار می‌کند و باعث می‌شود کوره داغ‌تر از آنچه که باید کار کند. اگر به این موضوع رسیدگی نشود، می تواند خطرناک شود و باعث اختلال در عملکرد، توقف یا آتش سوزی سیستم گرمایش شما شود. همه پکیج ها دارای حد بالایی ایمنی هستند که در صورت گرم شدن بیش از حد کوره را خاموش می کند. ما تمایل داریم که آن ویژگی های ایمنی را در تجهیزات قدیمی (20 سال +) کمتر قابل اعتماد بدانیم. یکی از راه های جلوگیری از این امر این است که مطمئن شوید فیلترهای هوای خود را مرتباً تعویض کنید. گاهی اوقات کوره شما ممکن است علاوه بر فیلترهای هوای موجود در دریچه های هوای برگشتی شما، فیلتری برای تعویض داشته باشد. اگر مطمئن نیستید، از تکنسین خود بپرسید. ما همچنین به مشتریان خود توصیه می کنیم که یک آشکارساز دود فعال داشته باشند که به عنوان یک حفاظت اضافی به طور منظم بررسی می شود.

شناسایی کوره های قدیمی و ناکارآمد


اگر سیستم موتورخانه، خانه شما 15 سال یا بیشتر است، ممکن است به به جای تعمیر و سرویس ان نیاز به جایگزینی بجای ان داشته باشیداین نوع از کوره های گازسوز معمولاً در اوایل دهه 1350 و قبل از آن نصب می شد. این یک انتخاب اقتصادی بود و گرما به طور طبیعی با بالا آمدن هوای گرم توزیع می شد. این واحدها به دلیل ناکارآمدی آنها (60 تا 70 درصد) به تدریج حذف شدند و به کوره برای سوزاندن سوخت بسیار بیشتری برای گرم کردن اتاق نیاز داشتند. آن را با پکیج دیواری مقایسه کنید که می تواند بین 80% تا 98.5% راندمان باشد و بلافاصله می توانید ببینید که کوره جدیدتر بلافاصله شروع به صرفه جویی در هزینه می کند. کوره‌های گرانشی قدیمی، مانند کوره‌های  موتور خانه و تاسیسات حرارتی، فاقد محافظ‌های اضافی مربوط به نحوه تخلیه گاز مونوکسید کربن و سایر محصولات جانبی احتراق در خارج از خانه هستند، که باعث می‌شود ایمنی آنها نسبت به مدل‌های جدید امروز کمتر باشد. . به همین دلیل است که ما معمولاً برنامه ریزی برای جایگزینی آنها را توصیه می کنیم.​​​​​​​

گرفتن مشکلات در حالی که رفع آنها آسان است

برنامه ریزی برای بررسی سیستم گرمایشی برای بازرسی و نگهداری منظم از شوفاژ دیواری شما سرمایه گذاری در طول عمر سیستم گرمایشی شما است. دستگاه ههایی که به خوبی نگهداری می شوند می توانند 20 سال یا بیشتر دوام بیاورند، به خصوص اگر سال به سال از آنها مراقبت کنید. بررسی عملکرد سیستم سرویس دوره ای  ما شامل یک چک لیست کامل است تا اطمینان حاصل شود که فرسایش و اشکالات طبیعی را کنترل می کنیم و هرگونه مشکل بالقوه را قبل از تبدیل شدن به تعمیر اساسی شناسایی می کنیم. آخرین چیزی که نیاز دارید، خرابی پکیج دیواری در اواسط زمستان در تعطیلات آخر هفته است.

راه حل هایی برای گرم نگه داشتن شما در زمستان

نگهداری صحیح از پکیج دیواری باعث می شود تا سال ها کار کند و احتمال خرابی های غیرمنتظره کاهش یابد.
​​​​​​​با سیستم تهویه مطبوع و گرمایش تری با شماره 021-65513335تماس بگیرید تا در برنامه ما برای بازرسی/تعمیر یا نصب کوره قرار بگیرید، و ما خوشحال خواهیم شد که مطمئن شوید دستگاه پکیج  شما به درستی کار می کند و به سایر موارد پاسخ می دهیم.
​​​​​​​سوالی که ممکن است در مورد سالم نگه داشتن خانه یا محل کار خود در تمام فصل داشته باشید. ما به مشتریان در سراسر منطقه شهرستان شهریار اندیشه ،سراسیاب و صفا دشت مناطق اطراف آن خدمات ارائه می دهیم.

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش