چگونه آب را از ماشین لباسشویی خود خارج کنیم؟

ماشین لباسشویی یک وسیله واقعی برای کار است و اگر به طور غیرمنتظره ای از کار بیفتد، می تواند روتین لباسشویی شما را خراب کند. بدتر از آن، گاهی اوقات یک ماشین لباسشویی در اواسط چرخه کار نمی کند و شما را با گالن آب ایستاده برای مقابله با آن مواجه می کند. بنابراین، ساده ترین راه برای خارج کردن آب از ماشین لباسشویی بدون ایجاد آشفتگی سلطنتی چیست؟
این ممکن است برای شما هم جالب باشد: چرا ماشین لباسشویی من نشتی دارد؟
حقیقت این است که وقتی ماشین لباسشویی شما تخلیه نمی کند، چند روش مختلف برای حذف آب از درام لباسشویی وجود دارد. اینکه کدام یک برای شما بهتر کار می کند به مشکل و نوع دستگاه شما بستگی دارد. در اینجا لیستی از استراتژی‌های خودتان را انجام دهید که می‌توانید از آنها برای حذف آب از دستگاه خود استفاده کنید و آن را برای هر تعمیری که ممکن است لازم باشد آماده کنید.
​​​​​​​

4 راه برای خارج کردن آب ساکن از ماشین لباسشویی
درب را بررسی کنید
مانند بسیاری از عیب‌یابی‌ها، شروع با ساده‌ترین راه‌حل ممکن است. ابتدا، دوباره بررسی کنید که درب ماشین لباسشویی (یا درب ماشین‌های درب از جلو) کاملاً بسته باشد، زیرا گاهی اوقات می‌تواند مانع از تکمیل چرخه واشر شود. بسیاری از واشرها یک سوئیچ درب دارند که برای کارکرد باید در حالت قفل باشد. اگر ماشین لباسشویی شما یکی از این موارد را دارد، مطمئن شوید که درب آن به درستی در جای خود کلیک می کند تا سوئیچ را درگیر کند. اگر مطمئن نیستید که کار می‌کند، می‌توانید کلید درب را به‌صورت دستی فشار دهید و به صدای صدای کلیک گوش دهید. اگر نمی شنوید که به جای خود تغییر می کند، این می تواند مشکل شما باشد.
چرخه چرخش را امتحان کنید
اگر مشکل درپوش نیست، ببینید آیا می توانید دستگاه خود را به صورت دستی به چرخه چرخش بچرخانید و سعی کنید آب را از این طریق تخلیه کنید. همچنین می‌توانید در اینجا با جدا کردن و دوباره وصل کردن دوباره آن، از تکنیک قدیمی «خاموش کردن و دوباره روشن کردن» استفاده کنید. ممکن است دستگاه شما یک گیره مکانیکی عجیب داشته باشد که به آن اجازه تخلیه درست و تنظیم مجدد را نمی‌دهد. ممکن است مشکل را حل کند
شلنگ تخلیه را تخلیه کنید
اگر تکنیک چرخه چرخش کار نکرد، می توانید به جای آن شیلنگ تخلیه را تخلیه کنید. نکته مهم: برای جلوگیری از برق گرفتگی یا سیل، قبل از اقدام به این کار، باید مطمئن شوید که برق و آب را خاموش کرده اید. با این حال، باید برای نشت آب برنامه ریزی کنید، پس ادامه دهید و چند حوله قدیمی را پایین بیاورید تا از کف خود محافظت کنید.

شما باید ماشین لباسشویی را از دیوار دور کنید تا به شلنگ تخلیه در پشت برسید. شلنگ تخلیه واشر شما را به لوله تخلیه در دیوار متصل می کند و معمولاً خاکستری است. قبل از برداشتن آن، فقط دوبار بررسی کنید که پیچ خورده یا پیچ خورده نباشد که ممکن است از تخلیه مناسب ماشین لباسشویی شما جلوگیری کند.
اگر مشکل به نظر نمی رسد، می توانید ادامه دهید و شلنگ تخلیه را از دیوار جدا کنید و آن را به صورت عمودی نگه دارید تا آب تمام نشود تا زمانی که آماده باشید تا آب دستگاه خود را به داخل یک سطل تخلیه کنید. یا ظرف دیگر
در حالی که شلنگ را از دیوار جدا کرده اید، جلو بروید و بررسی کنید که آیا زباله ای در لوله گیر کرده است یا خیر. اگر شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی شما گرفتگی داشته باشد، این می تواند مقصر مشکل زهکشی شما باشد.
برای دسترسی به خط تخلیه، باید پانل دسترسی در جلوی پایین واشر را بردارید. برخی از ماشین های لباسشویی درب جلو دارای یک فیلتر لوله تخلیه هستند، اما برخی از آنها دارای فیلتر لوله تخلیه و شیلنگ تخلیه هستند. برای ماشین‌هایی که فقط دارای فیلتر پمپ تخلیه هستند، می‌توانید یک ظرف کم عمق (مانند سطل پلاستیکی یا ظرف کیک قدیمی) زیر فیلتر قرار دهید تا آب را بگیرد و دستگیره را به آرامی بچرخانید تا آب خیلی سریع بیرون نریزد. می توانید با پر شدن ظرف، آب را بریزید و این کار را تا زمانی که تمام آب تخلیه شود، تکرار کنید.
اگر هم فیلتر لوله و هم لوله دارید، باید لوله تخلیه را باز کنید، درپوش انتهایی آن را بردارید و اجازه دهید آب از لوله خارج شود. در حالی که اینجا هستید، می توانید ادامه دهید و فیلتر لوله تخلیه را از نظر وجود زباله بررسی کنید و در صورت لزوم تمیز کنید.
​​​​​​​

برای ماشین های بارگذاری بالا

اگر مراحل بالا را امتحان کردید، اما آب همچنان نمی‌خواهد از لوله تخلیه شما خارج شود، احتمالاً همچنان گرفتگی دارید که نمی‌توانید آن را پیدا کنید. در این سناریو، ممکن است مجبور شوید به صورت دستی آب را با خارج کردن مستقیم آن از درام خارج کنید. این به یک ظرف برای برداشتن و تعداد زیادی حوله برای کمک به نشت اجتناب ناپذیر و برای ریختن آخرین ذره آب در درام نیاز دارد. این پر زرق و برق ترین کار نیست، اما تا زمانی که بتوانید بیشتر عیب یابی کنید، خوشحال خواهید شد که تمام آن آب راکد را از ماشین لباسشویی خود خارج کنید.
پایین درن
تخلیه نشدن ماشین لباسشویی یک ریزش واقعی است، اما گاهی اوقات مشکل آنقدرها هم که به نظر می رسد جدی نیست. همانطور که گفته شد، لوازم خانگی همیشه همکاری نمی کنند، و اگر با هر یک از روش های بالا به مشکل برخوردید، ممکن است مجبور شوید با یک متخصص خدمات تماس بگیرید تا به انجام کار کمک کند.

برای ماشین های بارگیری از جلو​​​​​​​

خدمات فنی قهرمانی

​ثبت سریع آدرس
​​​​​​​با اپلیکیشن ایمن سرویس

با ورود به این قسمت شما میتوانید نوع سرویس درخواستی ،نوع دستگاه ،برند لوازم خانگی ،آدرس  و شماره تماس خود را وارد و سیستم خودکار آدرس شما را در پنل مدیریت ثبت و تکنسین مربوطه به محل اعزام میگردد

ورود

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش